©Reuters

Laknulo i na San Mamesu, Bilbao slomio Uesku u poslednja četiri minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.12.20. | 23:24

Kodro i Njunjez pogodili u finišu za konačnih 2:0

Pritisak moranja je bio ogroman, Atletik Bilbao je večerašnji meč sa Ueskom dočekao posle serije od četiri utakmice bez pobede u prvenstvu, što se ozbiljno odrazilo na ekipu Gaiske Garitana. Ipak, domaćin je bio dovoljno strpljiv, dočekao je pravi trenutak i strušio fenjeraša u poslednja četiri minuta utakmice - 2:0 (0:0).

Veliku grešku u protivničkoj odbrani napravio Horhe Pulido, koji je povlačio protivničkog igrača u šesnaestercu, skrivio najstrožu kaznu i zaradio drugi žuti karton. Precizan sa bele tačke bio je Kenan Kodro, što je potpuno opustilo domaće igrače koji su iskoristili priliku da ubrzo dođu i do drugog pogotka.

Sve je bilo rešeno u 90. minutu, kada je Hon Morsiljo odlično izveo korner, a na pravom mestu bio Unaj Nunjez da postavi konačan rezultat utakmice.

Sve pre toga proteklo je u potpuno jalovim napadima domaćeg tima, koji je pokušavao da dođe do prave situacije da ugrozi gol protivnika, ali nije uspeo. Ipak, upornost je na kraju urodila plodom.

Bilbao se probio na deveto mesto na tabeli, a već u utorak ga čeka teško gostovanje Viljarealu. Istog dana Ueska će sa mnogo ambicija dočekati Levante, ali su u klubu već sad usresređeni na zimski prelazni rok, s obzirom da je jasno da su im za opstanak u eliti neophodna pojačanja.