Fudbaleri Totenhema proslavljaju pogodak (Reuters)

I sa igračem manje, Totenhem je prejak za Karabah

Vreme čitanja: 3min | čet. 26.09.24. | 23:29

Sparsi zbog direktnog crvenog kartona Radua Dragušina, od sedmog minuta igrali sa desetoricom, ali i tako vrlo lako savladali azerbejdžanski tim u Ligi Evrope - 3:0 (1:0)

Toliko je Totenhem bolji od Karabaha da je bez problema igrao sa igračem manje gotovo celu utakmicu i opet uspeo da upiše ubedljivu pobedu. Mogao je i da azerbajdžanskom klubu da i neki gol "fore", ne bi epilog bio drugačiji. Iako su Sparsi zbog direktnog crvenog kartona Radua Dragušina, od sedmog minuta igrali sa desetoricom, na kraju su slavili rezultatom 3:0 (1:0) na startu takmičenja u Ligi Evrope i tako upisali prva tri boda.

Nije slučajno ekipa Angelosa Postekoglua postavljena za jednog od glavnih favorita da se domogne pehara u drugorazrednom evropskom takmičenju. Mada, realno treba reći da ispred sebe nisu imali preterano izazovnog protivnika.

Mada je bilo momenata i u prvom i u drugom poluvremenu kada su gosti imali terensku inicijativu, put do mreže nisu našli. Čak je u 58. minutu Toral Bajramov promašio jedanaesterac (šutirao iznad prečke), da bi posle toga londonski klub dokosurio rivala. Golove je postizao u pravim intervalima. Najpre je u 12. minutu Brenan Džonson doveo Pevce u vođstvo, a sa tim rezultatom se i otišlo na veliki odmor, da bi se u nastavku u strelce upisali Pape Sar u 53. i Dominik Solanke u 68. minutu.

Rumunski defanzivac je opravdano poslat u svlačionicu zbog rušenja Žuninja koji je bio najbolji igrač Karabaha na ovom meču. Čak je Brazilac i zatresao mrežu Giljerma Vikarija, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, šanse koje Karabah nije koristio, maksimalno je kažnjavao Totenhem i tako došao do rezultatski ubedljivog trijumfa. Sasvim sigurno onog koji će mu popraviti raspoloženje nakon slabijih rezultata u Premijer ligi i dva poslenja poraza od Njukasla i Arsenala.

Za vikend ih očekuje gostovanje Mančester junajtedu, dok na sledećem stepeniku u Evropi, 3. oktobra idu na noge Ferencvarošu.