Valverde previše respektovao Romu, pa ubacio Vilijamsa i Berengera! Glavomet u Rimu bez pobednika

Vreme čitanja: 3min | čet. 26.09.24. | 22:59

Baski odneli bod iz Večnog grada - 1:1

Derbi večeri u Ligi Evrope nije oduševio. Umesto dobrog fudbala bio je viđen pravi glavomet, a konačnim ishodom zadovoljniji su gosti, koji su tokom drugog poluvremena bili odlučni u nameri da stignu do pozitivnog rezultata u Večnom gradu - 1:1 (1:0).

Rimljani su bili konkretniji u prvom poluvremenu i vodili golom Artjoma Dovbika glavom na centaršut Anhelinja u 32. minutu, ali ekipa Igora Jurića je bila gotovo bezopasna u nastavku ili bolje reći nemoćna. Valverde je prvi deo igre odigrao bokažljivo, ali je kasnije uveo svoje napadačke adute, najpre Nika Vilijamsa, uspeo da izvrši pritisak i stigne do izjednačenja pogotkom Aitora Paredesa, na asistenciju Unaja Nuneza. I gol i asistencija upisani su udarcem glavom.

Nakon dva gola nogom, Dovbik je demonstrirao i vrhunsku igru glavom. Iskoristio je savršen centaršut Anhelinja sa desnog krila i posle visokog odraza pogodio suprotan ugao nemoćnog Đulena Agirezabale. Goste iz Baskije je na početku skupo koštalo precenjivanje domaćina. Sastav Ernesta Valverdea je utakmicu počeo sa duplim blokom, Roma je imala apsolutnu kontrolu lopte i tražila način na koji će matirati Bilbao. To je bila situacija iz 32. minuta, u kojoj su glavni aktreri bili Anhelinjo i Dovbik.

Ovo bi takođe mogao da bude prelomni momenat za španskog beka, kome je ovo bila prva asistencija u sezoni. Imao je poverenje kod De Rosija, pružio mu je i Jurić, a večeras je Anhelinjo pokazao kakav ima centaršut i da to mora bolje da koristi u situaciji kada u timu ima napadača ovakvog profila kao što je Dovbik.

Niko Vilijams je utakmicu sa Seltom u Primeri propustio zbog povrede zgloba, ali je večeras u Večnom gradu morao na teren u 60. minutu utakmice, što se i te kako osetilo u igri gostiju. Bilbao je postao opasniji po domaći gol upravo jednom od najboljih španskih igrača, koji je eksplodirao na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Roma je sve više padala i na kraju poklekla pet minuta pre kraja. Bio je to organizovan prekid Bilbaa, kod kojeg se domaći nisu snašli. Aleks Berenger, koji je takođe ušao na isteku časa igre, gađao je drugu stativu, na njoj je bio Nunjez i poslao je u srce peterca, odakle je Paredes neometan matirao skamenjenog Mileta Svilara.