Keli Ubre i Kris Pol (©AFP)

Kris Pol utrljao so na ranu Maveriksa (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 31.01.21. | 06:43

Peti vezani poraz Dalasa

Ne vredi, Luka Dončić ne može sam. Žalio se sjajni reprezentativac Slovenije pred početak utakmice da ekipi nedostaje žara, da je situacija loša i da mora što pre da se popravi. Moraće ipak da sačekaju novu priliku kako bi prekinuli crni niz Mavsi, jer su u svojoj dvorani doživeli i peti vezani poraz. Finiks je slavio u Amerikan Erlajns Centru (111:105).

Do 10. trijumfa Sansi su došli pre svega zahvaljujući sjajnoj igri Krisa Pola. Iskusni plejmejker je vodio revolveraški obračun sa Dončićem i na kraju pobedio. Obojica su upisali po 29 poena, ali je popularni CP3 zabeležio i 12 asistencija.

Neizvesno je bilo tokom čitavog susreta, posle nešto boljeg starta Dalasa gosti su odgovorili i stigli do pola koša prednosti posle prvih 12 minuta. Dalas je preokrenuo u nastavku, ali je usledio novi odgovor sastava iz Arizone. Prvo poluvreme kao da se nije ni igralo, rezultat u Dalasu bio je 55:55 posle 24 minuta košarke.

Novi dobar talas Dalasa u trećem kvartalu, stekli su Mavsi i dvocifrenu prednost, ali su ponovo pali, pa su na poslednji odmor otišli sa pet poena viška. Gosti ubrzo stižu i do preokreta, ali je do samog kraja bilo neizvesno. Iako se trojkom Kraudera Finiks odlepio na devet poena prednosti pred poslednji minut, Dončić i Koli Stajn se nisu predavali. Ipak, uporno su slali Krisa Pola na liniju penala. Iskusnom beku ruka nije zadrhtala. Vezao je šest slobodnih bacanja i tako odbio nalet domaće ekipe, pa je ekipa iz Arizone upisala novu pobedu.

Dončića su pratili Hardavej sa 19 i Koli Stajn sa 14 poena (devet skokova), Boban Marjanović nije nastupio. Sa druge strane je Pol imao podršku u Diandre Ejtonu (18 poena i 17 skokova), Krauderu i Mikalu Bridžisu (14 poena), kao i Geloveju koji je dodao 12 poena.

Zavesu na još jedno zanimljivo NBA veče pobedom su spustili Golden Stejt Voriorsi, koji su u svojoj dvorani bili veoma ubedljivi protiv Detroita (118:91). Upisali su tako 11. trijumf, dok je ekipa Dvejna Kejsija pretrpela čak 15. poraz.

Pistonsi su nastavili sa partijama za zaborav, prednost Ratnika u Čejs Centru rasla je iz minuta u minut. Imali su domaći igrači višak od 12 poena posle uvodnog kvartala, do poluvremena su stekli i 19 poena prednosti. Nisu skidali papučicu sa gasa, gosti nisu imali odgovor, pa je posle 36 minuta košarke u San Francisku domaćin imao 26 poena prednosti. Sve je bilo jasno, pa se Stef Kari nije ni zamarao u finišu, rezervisti su odradili posao u čuvenom "garbidž tajmu".

Kari je za tri četvrtine ubacio 28 poena, Vigins je uspeo da postigne 20, dok je Keli Ubre dodao 18. Dvocifreni i Džordan Pul sa 16, kao i ruki Džejms Vajzmen, kojem je skok falio za dabl-dabl (11 poena). U ekipi Detroita 18 poena Džeramija Grenta, pola koša manje dodao je Džoš Džekson. Odavno jedna ekipa nije izgledala lošije u najjačoj ligi na svetu.