Aleksandar Stanojević (©Starsport)

Stanojević: Trebalo je ranije da rešimo meč

Vreme čitanja: 1min | sub. 07.11.20. | 20:32

„Spasao nas je Stevanović“, priznaje trener Partizana

Utakmica u Subotici kao pokazna vežba onog fudbalskog aksioma „ko ne iskoristi šanse, stigne ga kazna“.

Partizana ceh silnim promašajima protiv Spartaka (2:1) nije platio samo zahvaljujući golmanu Nemanji Stevanoviću, koji je u 90. minutu odbranio penal Subotičanima i time spasao pobedu svom timu.

Na kraju pitanje je da li je Aleksandru Stanojeviću, treneru crno-belih, čaša polu puna ili polu prazna. Njegov tim je promašio sijaset šansi, samo se Filip Holender propisno obrukao kod dve, a s druge, nije ispustio zasluženu pobedu u poslednjem minutu.

Trebalo je ranije da rešimo utakmicu. Imali smo dosta situacija za to, dosta šansi... Ali, dobro, na kraju nas je Neca (Stevanović) spasao“, priznao je Stanojević u izjavi za Arenu sport nakon utakmice.

Trener Spartaka Vladimir Gaćinović žali za propuštenom prilikom da se uzme bod protiv Partizana.

Mi obično igramo ovako, zato i privlačimo pažnju naše javnosti. Imali smo u prvom poluvremenu dobre šanse, nešto smo mogli da iskoristimo. Promašili smo treći penal u ovih 14 kola... Da li smo zaslužili bod ili ne, teško je reći“, rekao je Gaćinović