©Reuters
©Reuters

PSV upao u zasedu, Fajenord na prepad do slavlja u derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.01.21. | 16:34

Fantastično otvaranje utakmice ekipe Dika Advokata bilo kobno za sastav Rodžera Šmita - 3:1

PSV je upao u pravu zasedu u Roterdamu. Fajenord je u prvom poluvremenu bukvalno na prepad uhvatio ekipu Rodžera Šmita i zadao joj težak udarac u borbi za šampionsku titulu. Iako je imao mnogo više od igre, PSV nije uspeo da se oporavi od početnog šoka, na poluvremenu je gubio sa 0:3, pa je jedino što je uspeo da uradi bilo da ublaži rezultat u nastavku meča - 3:1 (3:0).

Fantastično otvaranje meča domaćeg tima krunisano je vodećim golom Marka Dimersa u sedmom minutu, a kada je Stiven Bergajs u 25. minutu poslao projektil u gostujuću mrežu bilo je jasno da se PSV-u loše piše na De Kajpu.

PSV je između svih golova Fajenorda imao po jednu dobru priliku. Prvu je propustio Mauro Žunior, a drugu Eran Zahavi. Potom je stigla kazna u vidu pogotka Džona Tonstre posle izvrsnog kontranapada ekipe Dika Advokata.

PSV je uspeo da smanji rezultat u 56. minutu preko Ibrahima Sangarea, kojem je odlično asistirao Filip Maks, a ključnu priliku da potpuno vrati svoj tim u igru, 13 minuta kasnije propustio je Donjel Malen, čiji je udarac odbranio Nik Marsman.

Ovaj rezultat izuzetno je pogodovao Ajaksu, koji spokojno dočekuje teško gostovanje u Alkmaru i sa pozitivnim rezultatom može dodatno da uveća prednost na tabeli.