(©Reuters)

Prvo pa – nula

Vreme čitanja: 1min | pon. 28.12.20. | 11:10

Bez golova na premijeri australijske lige

Izgleda da su strelci još na odmoru u ligi Australije... Nova sezona je počela jutros po našem vremenu, ali je premijerna utakmica razočarala, brzo će se zaboraviti.

Vestern junajted je dočekao Adelajd junajted u prvom meču 1. kola, a nakon 96 minuta igre mreže su ostale netaknute – 0:0.

Kao da su igračima noge još stegnute, da ekipe nisu dovoljno dobro utegle linije, tek bilo je solidnih šansi na obe strane, ali nijedan gol. Najbolju priliku imao je Tomi Jurić za Adelajd u 36. minutu, kada je uspeo iz ugla da prebaci loptu preko golmana, ali je Imai stigao loptu pre gol-linije i izbacio je u polje.

Raspoloženi Jurić je uputio dobre udarce ka golu domaćina još u dva navrata u drugom poluvremenu, ipak, povratnik u australijski fudbal – igrao je prošle sezone za CSKA iz Sofije – nije imao sreće da se odmah upiše u strelce.

Dve dobre prilike na obe strane terena viđene su u 79. i 80. minutu, ali napadači ove večeri (po australijskom vremenu) nisu bili raspoloženi za golove.