(©Reuters)

Sergejeva bomba sačuvala bledi Lacio

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.12.20. | 17:12

Rimski klub uprkos skromnoj partiji odneo ceo plen sa gostovanja

Kada su Ćiro Imobile i Sergej Milinković Savić raspoloženi, Lacio ne mora da brine. Italijansko-srpski tandem dovoljan je da rimski klub odnese ceo plen čak i kad je inferiorniji u odnosu na rivala, što je bio slučaj tokom većeg dela utakmice sa Specijom (2:1) u okviru 10. kola Serije A.

Izabranici Simonea Inzagija, mislima očigledno rastrzani između utakmica Lige šampiona protiv Borusije Dortmind i Klub Briža, nisu pružili briljantno izdanje, ali su individualne bravure Imobilea i Milinković Savića bile dovoljne da Lacioupiše petu prvenstvenu pobedu.

Golgeter rimskog kluba načeo je novajliju u italijanskoj eliti u 15. minutu, na asistenciju srpskog reprezentativca. Imobile je dobio loptu u prostor na levom boku, a posle prodora je kontru pretočio u vođstvo rutinskom egzekucijom, iskosa, kroz noge protivničkog golmana.

Centarfor je tako nastavio fenomenalnu golgetersku seriju postigavši deveti pogodak na poslednjih osam utakmica u kojima je zabeležio minute.

U 33. minutu, Milinković Savić je pored asistencije dopisao gol i to na fenomenalan način. Srpski reprezentativac iz slobodnog udarca sa oko 25 metara je gađao u Provedelov bliži ugao, a bomba veznog igrača iznenadila je golmana koji je ostao zakopan u mestu.

Dva gola, trasirala su pobedu Lacija, a gostima je po završetku prvog dela igre ostala žal zbog niza neiskorišćenih šansi. Među najboljim pokušajima bio je udarac Esteveza u 4. minutu koji je krajnjim naporima Pep Reina sprečio da završi u mreži, a u 26. minutu sreća je sačuvala Lacio posle udarca Bastonija koji se od stativu vratio u teren.

Dva gola vođstva bila su povod Inzagiju za kalkulacije u natavku te je Imobilea i Alberta već u 60. minutu poštedeo daljih napora kako bi očiuvali svežinu za važan susret sa Brižom u utorak.

Rotacije su se odrazile na igru Lacija što je iskoristio Enzola da golom kruniše vrlo dobru igru domaćina. Francuski napadač je pobegao Aćerbiju, potom je, promenivši pravac, još jednom izbacio iz igre italijanskog reprezentativca i precizno gađao dalji ugao. Četvrti gol ofancivca Specije vratio je nadu domaćinu, ali se na kraju ispostavio samo kao počasni.

Sve dileme mogli su pre poslednjeg sudijskog zvižduka da rezreše Kaisedo u 74. i Pereira u drugom minutu sudijske nadoknade, ali su oba pogotka opništena zbog ofsajda.

Lacio posle deset utakmca ima 17 bodova uz učinak od pet pobeda, dva remija i tri poraza, dok je specija ostala na 10 bodova upisavši četvrti poraz