Kvalifikacije za LŠ: Ludogorec nekim čudom preživeo u Gruziji, Slovan za skok Slovačke preko Mađarske

Vreme čitanja: 3min | sre. 17.07.24. | 21:36

Prvak Luksemburga neprijatno iznenadio

Ludogorec je preživeo neprijatno gostovanje u Gruziji, izgubio je samo 0:1, odbranio prednost iz prve utakmice (3:1) i plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. A tamo ga čeka ponovo Dinamo, šampion još jedne od država SSSR-a, Belorusije.

'Večiti prvak' Bugarske nije se proslavio u Batumiju, čak se može reći da je bio u podređenom položaju u dobrom delu utakmice, odnosno da je imao sreće da nakon rano primljenog gola ne uđe u ozbiljan problem.

Nije prošlo ni celih 180 sekundi kada je Vladimer Mamučašvili iskoristio smušenost odbrane Ludogoreca, potom i loše postavljanje golmana iz Holandije Roberta Pada, da probudi nadu navijača domaćeg tima.

Nije se proslavio Pad u toj prvoj situaciji, ali zato jeste kasnije. Posebno u četvrtom minutu nadoknade, pošto je tada skinuo zicer Senegalcu Onore Gomisu za 2:0 i sprečio da Dinamo odvede meč u produžetke.

U međuvremenu, Gruzini su još dva puta pogađali okvir gola i imali ozbiljne šanse da do 15. minuta vode sa čak 3:0.

Prečku je imao i Ludogorec, međutim to ne može da zamaskira činjenicu da ga je domaćin u potpunisti nadigrao.

Iznenađenje predstavlja eliminacija luksemburškog šampiona Diferdanža i pored poraza od 0:2 na Farskim Ostrvima u prvoj utakmici. Luksemburžani ozbiljno napreduju poslednjih godina, i na reprezentativnom i na klupskom nivou, te se očekivao preokret večeras. Ipak, crveni karton u 34. minutu za domaći sastav imao je ozbiljan uticaj na konačan ishod (0:0).

Ki Klaksvik će se za treće kolo boriti sa švedskim Malmeom...

U drugu rundu plasirao se i moldavski Petrokub. Pogotkom Teodora Lungua u 34. minutu, srušen je Ordabasi (1:0) našeg Zlatana Šehovića, koji je bio na terenu sve do 87. minuta. Moldavce sada čeka mnogo ozbiljnija prepreka u vidu kiparskog APOEL-a.

Još jednu pobedu protiv makedonske Struge ostvario je Slovan iz Bratislave. Ovoga puta 2:1. Ukupno to je 6:3. Računajući i pobedu Ružonberoka prošlog četvrtka protiv Tobola (5:2), predstavnici Slovačke obezbedili su svojoj zemlji 0,750 bodova za nacionalni koeficijent i skok preko Mađarske na Uefinoj rang listi. Slovacima je sada 22. mesto na dohvat ruke, a ono za šampiona donosi start od drugog kola kvalifikacija za LŠ.

Slovan u narednoj rundi igra protiv slovenačkog Celja.