Dianj u seriji, Galata hita ka vrhu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.12.20. | 19:01

Lavovi rutinski protiv Hatajspora (3:0), Bašakšehir ponovo ispustio bodove

Galatasaraj je konačno dostigao radnu temperaturu i deluje kao legitimni kandidat za osvajanje titule. Težak period u oktobru - tri vezana poraza - istanbulski velikan je ostavio iza sebe i od tada iz kola u kolo beleži napredak na tabeli. Remi sa Kajzerijem pre dve nedelje može se okarakterisati kao loš dan. Onda kada vam ništa neće - 27:3 odnos u udarcima - ma koliko se trudili. Sve mečeve pre i posle toga u prethodnih mesec dana ekipa Fatiha Terima je dobila. Ukupno pet u pomenutom periodu, poslednju kod kuće nad Hatajsporom u 11. kolu Superlige - 3:0 (1:0).

Novi prvoligaš je još jednom potvrdio da ima ozbiljnih problema sa efikasnošću. Za devedeset minuta gosti su uputili jedan jedini udarac u okvir Ozturkovog gola, ali je i njega turski čuvar mreže ukrotio, pa će Hataj i posle 11. kola nositi epitet najneefikasnije ekipe prvenstva sa sedam postignutih golova, koliko imaj još i Ankaraguču.

Goste je na isteku pola sata igre odličnom snalažljivošću načeo Mbaje Dianj, svojim petim golom u sezoni - sve ih je postigao u poslednje tri utakmica - pa sada deli zvanje najboljeg strelca ekipe sa Radamelom Falkaom.

Međutim, dugo je istanbulskom timu bilo potrebno da "overi" trijumf. Tek u 64. minutu je Pablo posle prekida i gužve u šesnaestercu loptu smestio u svoju mrežu, da bi trijumf potvrdio Akturkoglu u drugom minutu nadoknade meča.

Galatasaraj je posle ovog trijumfa podovno poravnat sa Alanjom na vrhu uz meč više, dok je Hataj za sada bezbedan na 14. poziciji, tri boda daleko od opasne zone.

U nešto ranijem terminu Bašakšehir je još jednom drugi put uzastopno remizirao u prvenstvu. Šampionu Turske je u ovom kolu bodove otkinuo Jeni - 1:1 (0:1).