Oli krenuo anemično, pa rešio da igra košarku protiv Albe

Vreme čitanja: 2min | čet. 12.11.20. | 21:46

Tim iz Berlina nije uspeo do iznenađenja - 75:71

Odigrao je Olimpijakos užasno prvo poluvreme i fantastičnu treću deonicu. Tako ukratko može da se opiše meč Pirejaca protiv Albe koji je na kraju i pripao timu Jorgosa Barcokasa rezultatom - 75:71.

Najefikasniji u pobedi Pirejaca bili su Žan Šarl Livio sa 13, Šakil Mekisik sa 14 i Saša Vezenkov sa 11 datih poena. Kod Albe Nils Gifi dao je 13, a Lo i Timan po 10 poena.

Olimpijakos je potpuno podbacio u prvom poluvremenu, odigrao je ispod svih standarda, dao samo 10 poena u prvoj deonici, a posle 20 minuta na kontu je imao 24 poena protiv Albe koja se vodi kao jedna od najslabijijih ekipa u Evroligi. Tim iz Berlina odigrao je sa druge strane jedno od boljih poluvremena, vodio je sa 11 razlike u Pireju i tu nagovestio da bi mogao do iznenađenja.

Naravno, Olimpijakos je imao vremena da odgovori, kvalitetniji je od Albe i bilo je za očekivati da Jorgos Barcokas podvikne svojim izabranicima i da im kaže da ne smeju da se brukaju.

I odgovor je stigao. Olimpijakos je počeo da igra kako zna u trećoj deonici, odmah na startu napravio seriju 10:2 i vratio utakmicu u egal rezultat što je sigurno mnogo više prijalo njegovim navijačima. Sa celim razvojem situacije bilo je jasno da ćemo pobednika dobiti posle razvoja poslednje četvrtine, mada je domaći sastav uspeo već tada da preokrene.

Kada je to učinio i otišao na sedam razlike, posle toga su šanse Albe da će se vratiti u utakmicu bile vrlo male. Nije se predavao tim Aita Garsije, ali se videlo da će Oli izaći kao pobednik ovog duela.

Vasilis Spanulis je asistirao, Hasan Martin doprinosio u skoku, Žan Šarl i Mekisik su davali preženo poene, ali su crveno-beli iz glavnog grada Grčke pretežno timskom igrom, prepoznatljivom, uspeli do preokreta.

Daleko od toga da je Oli blistao, ali piše novi trijumf.