Jovana Damnjanović proslavlja gol (Reuters)

Ona je ženski Levandovski iz Srbije i odvela je Bajern u četvrtfinale Lige šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 09.12.21. | 22:00

Dva gola Jovane Damnjanović za evropsko proleće

Robert Levandovski sa „devetkom“ na leđima teroriše protivnike Bajerna, a njegova koleginica u ženskoj sekciji bavarskog giganta Jovana Damnjanović blista u Ligi šampiona za žene.

Srpska fudbalerka je večeras sa dva gola bila najzaslužnija za gostujući trijumf Bajerna protiv Hakena u Švedskoj (5:1) kojim je nemački klub obezbedio plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja. Jovana je postigla gol i u prvom meču protiv Hakena u Minhenu da bi večeras odigrala svoju najbpolju partiju u sezoni.

Šveđanke su večeras povele, Nemice izjednačile a onda je Damnjanovićeva na kraju prvog i početku drugog poluvremena rešila pitanje pobednika. Prvi gol je postigla u 45. minutu posle gužve nakon kornera, a drugi u 54. lepom završnicom iz prve na centaršut sa desnog krila.