Grizman ubio Rozea u pojam, Lajpcig posustao u 90. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 19.09.24. | 22:58

Mada je vodio već od četvrtog

Bili su prilično nervozni, na momente preterano i bespotrebno agresivni, vodilo je to u neke nekarakteristične greške, ali na kraju su uspeli da dođu do prve pobede u novoformiranoj Ligi šampiona. RB Lajpcigu čestitike na ozbiljnoj partiji, posebno u drugom delu, no to je ovoga puta bilo dovoljno samo za častan i - kad se crta podvuče - ipak zaslužen poraz - 1:2.

Atletikovi junaci su Antoan Grizman i Hoze Marija Himenez. Prvi je dao i namestio gol, drugi nebeski skočio u 90. minutu i rešio utakmicu. Način na koji su se domaćini radovali na kraju najbolje opsisuje koliko im ova 'trojka' znači, odnosno koliko su se namučili da do nje dođu.

Pre dve ili tri godine Lajpcig je ovakve utakmice gubio prilično lako, pogotovo na strani. Nedostajala mu je čvrstina, fizička snaga, verovatno i više iskustva... Večeras smo imali priliku da vidimo očigledan napredak u tom smislu. Iako je bio nadigran u dobrom delu susreta - pre svega u prvom poluvremenu - Red Bulov tim se ozbiljno isprsio, nije se libio da uđe 'u tuču' sa Čolovim ratnicima i umalo da za to bude nagrađen.

Zanimljivo da na kraju nije odlučila fizika, ili taj ludački motiv koji Atletikovim igračima retko manjka. Ne, odlučili su lucidnost i majstorstvo pomenutog Antonana Grizmana, koji bez obzira na skupocena pojačanja, očito i dalje čvrsto drži ključeve madridskog sastava.

Lajpcig je poveo preko mladog Benija Šeška u ranoj fazi utakmice. Bio je to trk dostojan svakog divljenja, s tim da je Slovenac na kraju imao dosta sreće da mu se lopta vrati na glavu i da je smesti u praznu mrežu.

Kako je meč odmicao, Atletiko je dodavao gas, počeo da pritiska sve više, Nemci su naterani da se povuku i imali su sreće da na poluvreme odu sa 1:1. Markos Ljorente i Grizman bili su akteri tog izjednačujućeg pogotka u 28. minutu.

Golman Gulači u nekoliko navrata, zatim neke loše odluke u završnici, ili izblokirani šutevi, doprineli su da Lajpcig sve do 90. minuta ima veliki bod u džepu. Daleko od toga da Marko Roze nije pokazivao ambiciju da napadne kad god bi se šansa ukazala, ali u samom finišu nekako je ipak pokušao da 'ušuška' vezni red i dodatno dobije na čvrstini.

U isto vreme, izgubio je na brzini, i Lajpcig više nije mogao da računa na kontru. Ulazak Eljifa Elmasa umesto Ćavija Simonsa najbolji je pokazatelj u kom je času Roze rešio da mu je remi dovoljan. Igrao se 83. minut...

Mnogi će reći potez nekarakterističan za Lajpcigov stil i filozofiju. Možda je zato i stigla kazna.