Druga odbrana Davida Raje (©Starsport)

Arsenalov top pljuckao vlažan barut; Retegi se osramotio i Raji poklonio plašt heroja (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 19.09.24. | 22:51

Mada je i Marko Karneseki imao priliku da se istakne

Često se tako desi kad se svi uparade, iščekujući vanserijsku predstavu u tri tačke. Umesto toga, dve nule, mada uz tri spektakularne parade golmana. Svakako nešto najbliže spektaklu u inače razočaravajućem okršaju Arsenala i Atalante u prvom kolu Lige šampiona – 0:0 u Bergamu.

Mnogo, baš mnogo više očekivali smo od ova dva tima, ne samo zato što su predstavnici dve bar zvanično najjače lige Starog kontinenta, no što su to timovi koji su nas tradicionalno oduševljavali lepršavim fudbalom s uvek jasnom idejom da se igra zbog navijača, a da navijači na tribine dolaze zbog golova.

Njih ne da nije bilo, nego jedva da je bilo naznake da je nekome stalo do toga da mune loptu ka mreži. Gosti iz Londona mogli bi da kukaju zbog odsustva Martina Edegarda, mada ni onaj top sa njihovog grba teško da bi ih razbudio večeras. Umesto da gruvaju, pljuckali su, a i Atalantino oružje kao da je bilo natopljeno vlažnim barutom. Jak tempo istina, ali prečesto besmislen, nije ipak ovo atletsko takmičenje u kome bi sama trka mogla da zadovolji prohteve fudbalskih sladokusaca.

Sve što smo videli tako bili su golmani. Atalantin Marko Karneseki istakao se u prvom poluvremenu kada je dlanom iz mreže izvadio prizeman slobodnjak Bukaja Sake. I bio bi to ozbiljan kandidat za odbranu večeri, da ga nije nadmašio David Raja u nastavku meča.

Ederson je naime probio pored Tomasa Partija, a ovaj ga je sa leđa oborio i posle dugog vaganja u VAR sobi to je bio penal. Loptu je namestio Mateo Retegi – svojevremeno velika želja Crvene zvezde – skakutao oko nje kao da će da zbuni protivničkog golmana, a na kraju kao da se sam pogubio. Raja mu je odbranio i penal, a onda i drugi pokušaj, jer odbitak je Retegiju pao na glavu, na petercu. Na potpuno drugom kraju gola bio je Raja, ali mu je napadač Atalante dozvolio da se proslavi vrativši loptu tamo gde je ovaj mogao da je stigne. A malo je bilo mesta gde je to mogao da uradi.

Od tog trenutka, Arsenal u nekom srahu, Atalanta u stalnom jurišu... I sve to i dalje bez previše smisla, pa samim tim i pravih šansi da se bar jednom neka mreža zatrese.

Lazar Samardžić to nije mogao da promeni s obzirom da je u igru ušao u 89. minutu, dok je Vanja Vlahović meč presedeo na Atalantinoj klupi.