©AFP

Očaj u Torinu, 82 minuta sa igračem više i jedan udarac u gol

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.01.21. | 20:13

Nemoć ekipe Marka Đampaola - 0:0

Torino ne prestaje negativno da iznenađuje ove sezone. Ekipa Marka Đampaola odigrala je očajnu utakmicu na svom Olimpiku protiv Specije, gde je imala igrača više od osmog minuta, ali je meč okončala sa samo jednim udarcem u okvir gola protivnika i to u trećem minutu nadoknade kada je šut Belotija odbranio Ivan Provedel - 0:0.

Specija je na samom početku utakmice ostala bez Luke Vinjalija, koji je krajnje nesmotreno startovao na Nikolu Murua i zaradio zasluženo isključenje. Ipak, taj trenutak kao da je samo dodatno otežao posao Bikovima, jer je primorao ekipu Vinćenca Intalijana da se grupiše i oloži poslednje napore u odbranu svog gola. Specija se opredilila na kontranapade i tokom najvećeg dela utakmice bila opasniji protivnik.

Gosti su imali šanse preko Roberta Pikolija i Đulija Mađorea, ali nije uspela da stigne do gola, pa je u finišu moigla da bude kažnjena. Prvo je na startu nadoknade veliku šansu imao Kristijan Ansaldi, ali je njegov udarac završio na desnoj stativi protivničkog gola, dok je nešto kasnije Beloti prokockao poslednju mogućnost za promenu rezultata.

Saša Lukić je proveo čitav meč na terenu u domaćim redovima, dok je Vanja Milinković Savić ostao na klupi za rezervne igrače.

Torino je ostao u opasnoj zoni sa svega 13 bodova u 18 odigranih kola, dok Specija ima pet bodova više i ovo joj je bio sedmi bod u poslednja tri prvenstvena kola.