""
""

Nejmar 2+3! Plakao, pogađao, asistirao, tresao prečke i stative - Pariz je poludeo (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 20.08.17. | 22:24

Neverovatni Brazilac je zaludeo Francuze i igrao se sa Tuluzom kao da su u pitanju petlići. Na kraju je bilo 6:2

Malo je bilo potrebno Nejmaru da postane apsolutni gazda u Pari Sen Žermenu. Uostalom, zato su gazde PSŽ-a i platile 222.000.000 evra. A već treći meč zaredom u Ligi 1 brazilski velemajstor je junak pobede kluba iz francuske prestonice.

Ovaj put Parižani su, ne bez muke, savladali Tuluz sa 6:2 u trećem kolu šampionata, a Nejmar je i pre i za vreme utakmice bio u prvom planu. A pre početka duela, zaplakao je tokom minuta ćutanja u znak sećanja na žrtve terorističkog napada u Barseloni.

Najskuplji igrač svih vremena praktično je namestio tri i postigao dva gola, a valja napomenuti da su Parižani utakmicu završili sa igračem manje jer je u 70. minutu drugi žuti karton i isključenje zaradio Marko Verati.

Maks Gradel je u 18. minutu na iznenađenje krcatog Parka prinčeva doveo goste u vođstvo. I to je naljutilo Nejmara, očigledno.

Brazilac je najpre u 31. minutu bio veoma spretan i u kaznenom prostoru pokupio jedan odbitak posle šuta sa distance. A on iz takvih situacija jednostavno ne greši.

Samo četiri minuta kasnije Nejmar je nastavio da nadire. Rabio je odigrao dupli pas sa njim, a onda povukao loptu još dva koraka napred i poslao “raketu“ iza leđa golmana Tuluza. I već tu je bilo jasno da od iznenađenja na Parku prinčeva nema ništa.

Iako su se gosti možda ponadali posle isključenja Veratija da mogu da se vrate u život, PSŽ im je pokazao da greše. I to mnogo. Igrao se 74. minut kada je Nejmar u duelu sa Endijem Delorom prilično teatralno pao, ali je to bilo dovoljno sudiji Deleruu da pokaže na belu tačku. A siguran iz te situacije bio je Edinson Kavani.

Kristofer Žilijen je u 78. minutu na kratko vratio u život ekipu Tuluza, ali je ubrzo, već u 82. minutu, usledio novi uragan Parižana. Sada je ulogu asistenta uzeo Anhel di Marija, a prelep gol projektilom u rašlje sa 25 metara postigao je pomalo zaboravljeni Havijer Pastore.

Nejmar se nije zaustavio, nego je u 84. minutu kao rukom centrirao iz kornera pravo na glavu Levinu Kurzavi, a sjajnu partiju krunisao je drugim golom u sudijskoj nadoknadi. I to na spektakularan način, pošto je prevario čak četvoricu igrača serijom driblinga na malom prostoru, mada je imao i malo sreće.

Pored svega ovoga, neverovatni brazilski fudbaler uspeo je još da pogodi dva puta okvir gola u prvom poluvremenu - i prečku i stativu.