Dominik Tim (©AFP)

Tim dominira, naredni je Rubljov

Vreme čitanja: 1min | čet. 29.10.20. | 19:54

Austrijanac očekivano slavio večeras u Beču protiv Garina i bez problema plasirao se u četvrtfinale prestižnog turnira

Treći reket sveta, Dominik Tim zabeležio je i drugu pobedu na ovogodišnjem izdanju ATP turnira u Beču. Domaći as, ujedno aktuelni šampion, ali i promoter ovog takmičenja, bez većih problema plasirao se u četvrtfinale turnira koji se igra na tvrdoj podlozi u hali, za nagradni fond od 1,5 miliona evra.

Kao što se i očekivalo teniser iz obližnjeg grada, Viner Nojštad bio je bolji, i to u dva seta, rezultatom 6:3 i 6:2 savladavši opasnog mladog Kristijana Garina za 65 minuta igre. Verovalo se da bi Čileanac, trenutno 22. na ATP listi mogao da pruži makar kakav otpor, ali mu Austrijanac to nije dozvolio.

Kako Đoković, tako i Tim gura dalje u želji da se sa prvim na svetu odmeri u finalu pred domaćim tribinama, zašta su mu potrebne još dve pobede, a naredni protivnik će mu biti Andrej Rubljov. Supertalentovani Moskovljanin je u fantastičnoj formi u ovoj godini i igra sve bolje, što pokazuju i osvojena četiri ATP pehara samo u 2020.