YouTube/printscreen

Srbi kreirali pobedu Sportinga: Đurđević tri, Čumić jedan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.02.21. | 20:08

Srpski napadač nastavio da pogađa u Segundi

Vuče Uroš Đurđević svoj Sporting ka Primeri. Klub iz Hihona je među onima koji bi da je danas kraj prvenstva išli u plej-of za promociju u viši rang, s tim da drugoplasirani Espanjol i pozicija direktnog plasmana nisu nedostižni, dok je Majorka na dvocifrenoj razdaljini.

Srpski centarfor najefikasniji je igrač tima, kao i celog drugoligaškog karavana, sa 15 golova u 24 utakmice, od kojih je tri postigao na subotnjem gostovanju kod Logronjesa (dva za poluvreme). Precizan je bio u u 14, 45. i 74. minutu, a u strelce se upisao i drugi Srbin iz redova Baska - Nikola Čumić. Pogotkom nekadašnjeg fudbalera Radničkog iz Niša u 81. minutu stavljena je tačka na pobedu 4:0.

Prva dva gola Đurđević je dao rutinski, posle lepih dodavanja saigrača (za drugi je to učinio Čumić), dok je treći lična majstorija. Sjajno se okrenuo i stvorio sebi poziciju za šut, a onda "zakucao" loptu u mrežu Logronjesa. Čumiću je ovo drugi gol za klub u kom igra na pozajmici iz Olimpijakosa, uz pomenutu asistenciju. Prethodno je bio precizan u Kupu kralja.