Benfika dobila strašno pojačanje u Akturkogluu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.09.24. | 23:30

Boavista bez šanse - 0:3

Posle dobrog starta u Ligi šampiona i pobede protiv Crvene zvezde u Beogradu, Benfika je nastavila u pobedničkom ritmu i u domaćem šampionatu. Boavista nije imala nikakve šanse u sudaru sa četom Bruna Laža (0:3), koja se s ova tri boda probila na treću poziciju.

Gosti su dozirali, igrali koliko im je bilo potrebno, kontrolišući utakmicu od početka do kraja. Imali su više loptu u posedu, stvorili daleko veći broj dobrih prilika i slobodno se može reći s pola gasa odradili posao u Portu, na istom stadionu gde su prošle sezone izgubili sva tri boda (2:3).

Pridošlica iz Galatsaraja - Kerem Akturkoglu (25), pružio je još jednu odličnu partiju i pokazao da će biti sjajno pojačanje za Orlove. Nakon pogotka na Marakani, sinoć dve asistencije, od kojih je prva bila pravo malo umetničko delo. Prošetao se Turčin kroz odbranu Boaviste u stilu najvećih driblera, a onda idealno poslužio Vangelisa Pavlidisa.

Dvadesetak minuta kasnije u strelce se upisao Orkun Kokču. Bio je to sjajan udarac sa oko 25 metara. Sve posle dodavanja Akturkoglua...

Pošto je pobeda bila osigurana, Laž je u finišu počeo da menja najvažnije igrače. Sa klupe je među poslednjima ušao Brazilac Artur Kabral, međutim njemu je bilo dovoljno samo tri minuta da zatrese mrežu domaćina i postavi konačan rezultat.

Lepu dugu loptu poslao je defanzivac Antonio Silva, odbrana Boaviste nije dobro reagovala, što je Kabral maksimalno iskoristio da postigne treći pogodak.