(AFP)
(AFP)

Inter Majami bez Mesija i sa dva igrača manje upisao tri boda

Vreme čitanja: 3min | ned. 16.06.24. | 04:02

MLS: Ekipa sa Floride slavila na gostovanju Filadelfiji golom Leandra Alfonsa u 94. minutu

Može Inter iz Majamija da igra i bez pomoći Lionela Mesija i Luisa Suareza, ali i sa devetoricom u polju, opet će uspeti da nađe put do pobede. Ekipa sa Floride je sve to pregrmela i uspela da slavi na gostovanju Filadelfiji pogotkom Leandra Alfonsa u 94. minutu nadoknade za konačnih 1:2 (1:0) čime je ostala na vrhu tabele Istočne konferencije MLS lige.

Nisu se izbranicima Tate Martina davale bog zna kakve šanse pred odlazak u Pensilvaniju. Pogotovo zato što su tamo otišli bez dve udarne igle koje se sa reprezentacijama spremaju za Kopa Ameriku. Pritom, u poslednja dva kola su uzeli tek bod. Mada, treba spomenuti da je i domaćin bio u igračkom deficitaru pošto je prvi strelac tima Danijel Gazdaga trenutno sa nacionalnim timom Mađarske na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Ipak, Filadelfija je bolje otvorila duel pošto je vodila već u trećem minutu. Strelac gola bio je Danac Mikael Ure koji je precizan bio i u prošlom kolu protiv Montreala. Imao je domaćin kontrolu čitavim prvim poluvremenom, međutim već u drugom minutu nastavka došlo se do izjednačenja.

Vezista gostiju, Julijan Gresel se sjajno snašao i matirao Olivera Semlea za poravnjanje rezultata. Sve je bilo mirno do 69. minuta kada David Ruiz dobija drugi žuti karton i time sebe isključuje iz utakmice, a ekipu ostavlja na cedilu. Odlično su se gosti držali sa brojčanim manjkom, ali kao da im to nije bilo dosta pošto je "pocrveneo" i Tomas Aviles čime je Inter u poslednjih šest minuta imao čak dva igrača manje.

I kada su svi očekivali da Filadelfija uspe da iskoristi situaciju, desilo se potpuno suprotno. Leandro Alfonso je ušao u 91. minutu u igru kako bi malo potrošio od nadoknade duge osam minuta. Ali, ne samo da ju je potrošio, već je tri minuta kasnije pogotokom doneo jednu od najneverovatnijih pobeda svog tima.

Kakav je to trenutak bio za goste koji su sa razlogom postavljeni za glavne favorite da osvoje šampionsku titulu ove sezone. Ovakve utakmice najbolje pokazuju da li imaju karakter za tako nešto.