Enkunku četvrti najproduktivniji igrač Evrope, Lajpcig na bod od Lige šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.05.22. | 21:22

Samo su Embape, Benzema i Levandovski ispred ofanzivnog veziste Bikova po broju golova i asistencija (zbirno)

Nakon dva vrlo neprijatna poraza od Union Berlina i Borusije iz Menhengladbaha, RB Lajpcig je ozbiljno ugrzio mesto u Ligi šampiona naredne godine. Bikovi su tako imali imperativ pobede u sudaru sa Augzburgom, a iza sebe neuspešno gostovanje u Glazgovu, moral u daunu i energetski nivo daleko od maksimuma, međutim smogli su snage, zbili redove i slavili pobedu (4:0) koja ih uoči poslednjih 90 minuta stavlja u vrlo povoljnu situaciju.

Lajpcig sada ima dva boda više od Frajburga i neuporedivo bolju gol raziliku od tog tima, što će reći da mu u poslednjem kolu odgovara i remi u Bilefeldu. Kada su Bavarci u pitanju oni su svoje brige oko opstanka prebrinuli i to se jasno moglo videti po njihovom nastupu večeras, pogotovo u drugom poluvremenu.

Domaćin je imao problema u prvih pola sata da dođe do svoje igre. Da nije postigao vodeći gol u smiraj prvog dela pitanje kako je bi se dalje odvijao ovaj meč, ali pošto je Andre Silva probio bedem gostiju u pravi čas (40. minut), u nastavku je sve bilo mnogo lakše.

Ima i do toga što se probudio najbolji igrač ovog sastava - Kristofer Enkunku. Postigao je Francuz dva brza gola za 2:0 i 3:0, čime je praktično stavljena tačka na utakmicu. Oba puta radilo se o rutinskoj završnici nakon lepih prodora Nordija Mukijelea po desnoj strani.

S ova dva pogotka Enkunku je na došao do kote 34. Pa kada se na to doda i 20 asistencija njegov je učinak odmah iza tri najproduktivnija igrača Evrope ove sezone: Kilijana Embapea (35+23), Karima Benzeme (43+14), Roberta Levandovskog (49+7).

Konačan rezultat postavio je Emil Forsberg sa bele tačke u 64. minutu.