(Reuters)
(Reuters)

Modrić opet promašio penal, Donaruma ga opet odbranio, ali je Luka ušao u istoriju… (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 24.06.24. | 22:31

Hrvatska povela u Lajpcigu protiv Italije

Samo pobeda igra Hrvatima, samo poraz može da eliminiše Italijane. I nakon nešto manje od sat vremena igre u Lajpcigu, Hrvatska vodi 1:0 u poslednjem meču grupne faze protiv Azura. Hrvatski kapiten Luka Modrić je za minut prešao put od tragičara do junaka, italijanski kapiten Đanluiđi Donaruma je uradio sve da bude junak, ali njegovi saigrači nisu…

Iako je Modrić poznat kao jedan od slabijih izvođača penala i iako je Donaruma jedan od najboljih golmana na svetu za penale, u 55. minutu meča u Lajpcigu je baš kapiten Hrvatske preuzeo odgovornost da izvede najstrožu kaznu.

Fratezi je prethodno skrivio jedanaesterca posle šut Kramarića i omogućio Hrvatskoj idealnu šansu da povede i napravi veliki korak ka neophodnoj pobedi za plasman u osminu finala EP. Ali, Donaruma je pročitao Modrića, odbranio mu penal i za trenutak bio junak.

Međutim, njegovi saigrači nisu otklonili opasnost. Usledio je centaršut Hrvata i šut Budimira sa peterca koji je Donaruma odbranio još jednom čudesnom intervencijom. Ali, lopta se odbila Modriću koji je otpadak pretvorio u vođstvo, skinuo sa sebe etiketu tragičara i sa 38 godina i 289 dana postao najstoriji strelac u istoriji evropskih prvenstava. Hrvatska je povela i ima u džepu plasman u osminu finala. Italija visi…

Luka ModrićĐanluiđi Donarumafudbalska reprezentacija Italijefudbalska reprezentacija hrvatske