(©Reuters)
(©Reuters)

Najluđi gol Lige nacija: Albanci dali, pa ga iste sekunde primili sa centra (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.11.20. | 19:52

Ludo u Tirani...

Zanimljiva je borba za prvo mesto u grupi 4 C divizije Lige nacija. Belorusija i Albanija zabeležile su večeras sigurne pobede, tako da odluka pada za tri dana u Tirani, gde u goste stižu upravo Belorusi. Timu Edija Reje biće neophodna pobeda kako bi skočio na prvu poziciju, dok Beloruse u Ligu B vodi i remi, pošto imaju dva boda viška uoči poslednjih 90 minuta.

Belorusija je pobedom od 2:0 večeras otpisala iz trke Litvance. Oba gola postignuta su u prvih dvadesetak minuta, kada su za domaće pogađali Evhen Jablonski i Maks Ebong.

Litvanija jeste imala nešto veći posed lopte, ali osim jednog šuta u okvir gola više ništa vredno pomena.

Nije ni Albanija imala imala mnogo problema za Kazahstanom - 3:1. Na tom meču viđen je jedan od najčudnijih pogodaka u ovom izdanju Lige nacija. Moglo je to dobro da poremeti domaćina, ali nisu se dali Albanci. Kada je Islajli postigao pogodak za 2:0 u 23. minutu izgledalo je kao da je Rejin sastav odradio 90 odsto posla. Međutim dugo su se radovali Albanci. Primetio je to Ajbol Abiken, opalio sa pola terena čim je lopta izvedena i - pogodio.

Na momenat svi su bili u šoku, pogledali u sudiju, a ovaj pokazao ponovo na centar.

Dugo je na semaforu stajalo 2:1, da bi u 63. minutu sa bele tačke Albanija potvrdila trijumf. Strelac je bio Manaj.