(©MN Press)

Lala maksimala! Mladost stigla Zvezdu na tabeli

Vreme čitanja: 3min | sub. 21.09.24. | 22:01

Lučanci upisali petu uzastopnu pobedu – 2:1

Pet kola zaredom - pet pobeda zaredom za Lučance! I svi trijumfi sa istim potpisom. Rivali drže loptu u nogama, možda i broje veći broj prilika, ali tim Nenada Lalatovića broji golove i bodove i uspeva da preko igre na kontre ostane na vrhu tabele. Štaviše, da se trenutno izjednači po broju bodova sa Crvenom zvezdom, doduše sa dve utakmice više.

Nije inspirisani Napredak uspeo da zaustavi Mladost u naletu, iako je bio zaista nadahnut u prvom meču kod kuće ove sezone – 1:2. Možda je mnogo toga bilo i do podloge, do većeg broja navijača, posebno u odnosu na duelu koje je Napredak kao domaćin igrao u Lazarevcu, ali su Lučanci preko Pejovića i Andrića, ispostaviće se, stigli do nedostižne prednosti u ranoj fazi meča, koju je kasnije samo uspeo da ublaži Stoiljković.

Prilično bogato poluvreme pružili su Napredak i Mladost, ne samo zbog tri gola u tom delu igre. Kruševljani su probali da do šansi za golove dođu kroz posed, Lučanci su se odlučili za oproban recept - tranziciju. I donelo je to gostima već u 7. minutu prednost. Nekoliko trenutaka ranije Ljubomirac je uleteo u šesnaesterac rivala, Bukorac neoprezno zakačio ofanzivca i nakon poziva iz VAR-a sudija Šegrt je odsvirao najstrožu kaznu, koju je Pejović pretvorio u pogodak.

Napredak je nastavio da pokušava da zavlada sredinom terena i uz veći broj igrača na delu terena Mladosti proba da pronađe rupu u defanzivi, a u momentu kad su Šarić i Petković to uspeli duplim pasom, mladi fudbaler Čarapana ipak nije uspeo da bolje zakači loptu za pravu pretnju Stamenkoviću, koga je nešto kasnije lob udarcem umalo iznenadio Tošeski.

U jeku izgradnje Napretkove ofanzive, Mladost je ponovo sjajno probila na suprotnoj strani. Ćirić, koji je danas povremeno pravio dar-mar u odbrani Kruševljana, šutirao je na gol, loptu u korner skrenuo Balević, a nakon njega, u 25. minutu, Andrić je posle rikošeta plasirao loptu u mrežu za uverljivu prednost gostiju.

No, Napredak nije odustajao, pretio je nekoliko puta i nakon kornera, a najbolju šansu posle šuta iz ugla imao je Bukorac kada je bio neprecizan glavom. U 39. minutu Petković je lepo prošao kroz sredinu terena, još bolje našao Stoiljkovića na desnom boku, a ovaj oštrim udarcem matirao Stamenkovića, kupivši kartu za uzbuđenja i u nastavku, jer Čarapani su ponovo imali aktivan rezultat.

Menjao je Goran Stevanović već na poluvremenu, uz ideju da izlaskom Šarića, koji je dejstvovao iz drugog plana, dobije pravog sidraša ulaskom Obradovića, što je značilo da se Petković povlači na krilnu poziciju, a Karaklajić u sredinu. No, nisu te promene donele mnogo šansi za Čarapana, premda ni Lučanci nisu bili opasni u nastavku. Najopasniju priliku propustio je upravo Obradović na asistenciju Marjanovića.

Sačuvala je Mladost tri boda, koja im znače izjadnačenje po broju bodova sa Crvenom zvezdom na vrhu tabele Mozzart Bet Superlige makar na neko vreme, pošto šampion ima dva meča manje.

NAPREDAK - MLADOST 1:2 (1:2)