""

Dva trenutka inspiracije jača od igrača manje - veliko iznenađenje Troe (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.10.17. | 16:59

Savladan je Sent Etjen

Sva predigra je vukla na Sent Etjenovu vodenicu. I to što Troa još nije osetila ukus pobede na domaćem terenu. I to što je Sent Etjen izgledao veoma dobro na gostovanjima. A posebno to što je Karim Azamun već u 33. minutu morao van terena zbog apsolutno neshvatljivog starta otvorenom nogom na Remija Kabelu.

Na kraju ipak - 2:1 za Trou, iako je, sasvim očekivano, lopta čak 70,9 odsto vremena bila u nogama gostujućih fudbalera. Samo jalova inicijativa ispostavilo se. Domaći su bili mnogo konkretniji, pre svih Samjuel Grandsir i Saif Edin Kauj.  Ovaj prvi se doduše nije upisao u listu, ali je u 41. minutu kao na vrtešci provozao mnogo iskusnijeg Loika Perina i omogućio Brajanu Peleu da postigne prvi gol na meču.

Sent Etjenu niša nije pomogao kasniji pogodak Ernanija za izjednačenje. Samo četiri minuta posle tog gola uzvratio je Kauj, 22-godišnji Tunišanin koji se nije proslavio u prvoj sezoni u Marselju, pa se nada da će na pozajmici u Troi povratiti nešto od samopouzdanja.  Ova današnja partija sigurno će pomoći. Tačnije, matematički precizan udarac iz slobodnog udarca sa 18 metara. Ništa tu nije mogao Stefan Rufije.

Potom je ponovo na scenu stupio Grandsir. Krenuo je u kontru, Ernani je izgubio živce i nimalo nežno ga oborio na zemlju. Možda i prestrogo, sudija je izvadio direktan crveni karton. Tada je postalo jasno - bodovi ostaju u Troi.