Nikola Jokić (©AFP)

Čudesna Jokićeva partija bez nagrade, moraće Denver na popravni (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 24.04.23. | 06:28

NBA, plej-of: Minesota u trileru dobila Nagetse posle produžetka sa 114:108 (posle 48 minuta je bilo 96:96) i smanjila na 3:1 u četvrtfinalnoj seriji na Zapadu. Somborac brojao do 43

Nikada nije gotovo u NBA ligi. Imala je Minesota +12 – 96:84 protiv Denvera na svom parketu, na nešto više od dva i po minuta do kraja četvrte četvrtine, ali se otišlo u produžetak. U dodatnih pet minuta, ipak, pobeda Vukova sa 114:108, kojom su produžili četvrtfinalnu seriju na Zapadu, smanjili su na 3:1 u pobedama. Nikola Jokić je poveo Nagetse do čudesnog finiša. Odigrao je fantastičan meč, postigao čak 43 poen, ali to je bilo nedovoljno.

U produžetku ponestalo je snage gostima. Nisu iskoristili izlazak Karla Entonija Taunsa koji je dobio šestu ličnu grešku tri minuta pre kraja. U napadu Nagetsi ništa nisu mogli da pogode, pa su domaćini dobili prvi meč u ovoj seriji. Mogao je Jokić i posle 48 minuta da reši pitanje pobednika, ali je promašio prvo slobodno bacanje, drugo je pogodio na 10 sekundi pre kraja četvrte deonice meča.

Imala je Minesota napad za pobedu, ali se Entoni Edvards spetljao i izgubio loptu. Gober je u dodatnih pet minuta bolje čuvao našeg asa, gostima su svirana i dva faula u napadu, pa je Minesota na kraju iščupala trijumf, pa se serija seli u Kolorado.

Junak pobede domaćina bio je Entoni Edvards koji je na 11 sekundi pre kraja produžetka pogodio trojku kod rezultata 109:108. Prethodno je Jokić ispod koša smanjio na samo -1, ali je bek Vukova bio pribran u poslednjem napadu. Centar Denvera je onda promašio šut za tri poena i sve je bilo gotovo...

Srpski as je imao rekord ove sezone u plej-ofu, kada je broj poena u pitanju. Nije stigao do tripl-dabla. Imao je 11 skokova i šest asistencija. Sjajan je bio u šutu za tri poena (5/8), iz igre je imao 57 odsto (15/26). Promašio je čak četiri bacanja.

Daleko iza njega je bio Džamal Mari sa 19 poena (8/21 šut iz igre). Dvocifeni broj poena kod Nagetsa imali su i Majkl Porter sa 15, Eron Gordon sa 14 i Brus Braun sa 11 poena.

Bek Minesote Entoni Edvards je ubacio 34 poena. Majk Konli je stao na 19, a Karl Entoni Tauns na 17. Rudi Gober je imao dabl-dabl učinak od 14 poena i 15 skokova. Kajl Anderson je ubacio 11, od čeka važnu trojku u produžetku.

Denver za dva dana ima popravni na svom parketu i ako pobedi verovatno će na noge Finiksu u polufinalu Zapadne konferencije. Sansi takođe vode sa 3:1 u seriji protiv Los Anđeles Klipersa.