©Reuters

Lester nastavio misiju povratka u elitu preokretom protiv Svonsija

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.10.23. | 18:11

Lisice savladale domaćina (3:1) za 11. pobedu u sezoni

Osokoljeni serijom od četiri pobede u nizu fudbaleri Svonsija su dočekali Lester i rano stekli prednost, međutim još jednom od početka sezone Lisice su pokazale da su nivo iznad konkurenata u Čempionšipu i posle preokreta nastavile pohod ka elitnom društvu na Ostrvu (3:1).

Izabranici Enca Mareske poklekli su u 20. minutu kada je Grajms uspeo da akciju domaćina pretoči u gol i potvrdi da je jedna od retkih boljki Lestera defanziva u prvoj trećini utakmice.

Retku priliku rivalu da stigne do Hermansenove mreže Lisice su uglavnom pružale u prvih pola sata igre pa su u istom periodu pre Svonsija do gola stizali i Blekbern i Sautempton. Ipak, poput pomenutih prethodnika i Labudovi su vrlo brzo poklekli pred ofanzivom rivala.

Izjednačujući gol postigao je Vestergard u 44. minutu i najavio preokret koji je usledio u drugom poluvremenu.

Inicijativu gostiju u nastavku je materijalizovao prvencem talentovani Fatavu, napadač ovog leta pridošao iz Sportinga, a sve dileme po pitanju ishoda otklonio je Ihenačo samo tri minuta posle ulaska u igru umesto Vardija.

Pobedom, 11. u 12 kola, Lester je stigao do sume od 33 boda, i nastavio impresivan pohod ka Premijer ligi, dok je Svonsi prekinuo niz pobeda i propustio da napravi iskorak ka gornjem domu Čempionšipa.