"Jankunas"
"Jankunas"

Litvanci pokazali zube: Galatasaraj nemoćan u Kaunasu!

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.02.15. | 20:26

Litvanci su stekli ogromnu prednost posle prve četvrtine (23:8) koja se na kraju ispostavila kao presudna za pobedu nad turskim timom - 72:59

Jankunas

Zeleni „zaključali“ Galatasaraj, Turci sve bliže začelju tabele! Žalgiris je trijumfovao pred svojim navijačima u osmom kolu Top 16 faze Evrolige nad Galatasarajem - 72:59 ostvarivši treću pobedu u grupi E i izjednačivši se sa berlinskom Albom na petoj poziciji. Crvena zvezda bi se eventualnom senzacijom u Madridu izjednačila sa ekipom Ergina Atamana na sedmoj poziciji.

Najbolji u pobedi Litvanaca bio je Paulijus Jankunas sa 12 poena i devet skokova, dok je Edgaras Ulanovas dodao poen manje, ali je svojim pogocima u poslednjim minutima definitivno rešio pitanje pobednika. S druge strane, kod gostiju se istakao Sinan Guler sa 16 koševa, Vladimir Micov ubacio je šest, koliko je zabeležio i Zoran Erceg.

Žalgiris je furiozno otvorio utakmicu, odbrana je funkcionisala besprekorno, a Paulijus Jankunas i Vil Čeri bili su najraspoloženiji u napadu, dok Turci nisu znali šta ih je snašlo i već posle 10 minuta bili su u debelom zaostatku - 23:8. Agonija Atamanove ekipe nastavila se i u drugoj deonici, jedino je Sinan Guler uspevao da nadmudri odbranu domaćina i prednost Litvanaca bila je još ubedljivija na poluvremenu - 42:24.

No, tandem iskusnih igrača Galatasaraja Guler - Gonlum uspeo je da vrati ekipu na pravi kolosek i umanji zaostatak pred ulazak u odlučujući kvartal, pa su gosti imali kakvu - takvu šansu za potpuni preokret u poslednjih 10 minuta (54:43). Karter i Erceg nastavili su da tope razliku domaćina i početkom poslednje četvrtine, ali je Edgaras Ulanovas sa osam vezanih poena ugasio sve nade Turaka na oduševljenje čitave Žalgirio arene - 72:59.

Žalgiris je na ovaj način došao do treće pobede posle sedam mečeva i deli peto mesto grupe E sa Albom, kojoj Litvanci u narednom kolu gostuju , dok će Galatasaraj ostati na sedmoj poziciji sa dva trijumfa i iduće nedelje ugostiće madridski Real. Eventualnom pobedom u Madridu Crvena zvezda mogla bi da se izjednači na sedmom mestu sa Istanbulskim klubom.