""

Fener preživeo Karšijaku, Željko će biti ljut

Vreme čitanja: 1min | ned. 26.02.17. | 16:16

Bogdanović je dodao 15, a Nikola Kalinić 10 poena za goste

Fenerbahče je preživeo pravi pakao na gostovanju Karšijaki, ali je na kraju ekipa Željka Obradovića ipak upisala važnu pobedu u borbi za prvo mesto na tabeli uoči početka plej-ofa. Istanbulski plavo-žuti su posle produžetka slavili sa ....

Posle 40 minuta rezultat je bio 65:65, a produžetak je Fenerbahčeu doneo Bobi Dikson koji je pogodio dva slobodna bacanja u poslednjim trenucima.

U dodatnih pet minuta Fenerbahče je konačno zaigrao onako kako se očekuje od jedne od najboljih evropskih ekipa.

Pitanje pobednika definitivno je bilo rešeno dva minuta pre kraja produžetka kada je Džejms Nanali pogodio trojku za 76:70, a zatim odigrao dobru odbranu i na kraju je Bogdan Bogdanović doneo Feneru velikih osam poena viška.

Upravo je Nanali sa 23 poena bio najbolji strelac Fenerbahčea, Bogdanović je dodao 15, a Nikola Kalinić 10 poena za goste. Džošua Ovens je sa 18 poena predvodio Karšijaku.

Ovo je Obradovićevoj ekipi bila 16. pobeda u šampionatu i sada je opet lider na tabeli sa dva boda više od Efesa, ali ima i utakmicu više.

(FOTO: Starsport)

Bogdan BogdanovićEvroligaFenerbahčeNikola KalinićPinar KaršijakaŽeljko Obradović