To je Juve, uvek pronađe način da te slomi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.01.18. | 22:44

Važni bodovi za ekipu Masimilijana Alegrija

Bernardeski

Stara dama i kada nije previše dominantna na terenu ona pronađe način da slomi protivnika i zada mu fatalan udarac. Večeras je u Sardiniji taj ključni udarac domaćem Kaljariju zadao Federiko Bernanrdeski, koji bi u drugom delu sezone konačno mogao da opravda uloženi kapital i poverenje kod Masimilijana Alegrija - 0:1 (0:0).

U svakom slučaju Juventus je na Sardenja Areni apsolutno zasluženo osvojio tri boda, imao je daleko više prilika i dočekao onu pravu u 74. minutu. Više od pola posla odradio je Daglas Kosta, koji je na desnom boku prevario dvojicu domaćih defanzivaca i pred golom pronašao jednod od najtaletnovanijih italijanskih fubalera.

Kaljari je uglavnom bio prinuđen da se brani na večerašnjoj utakmici, ali će i te kako imati za čim da žali. Najviše od svih Dijego Farijas, koji je u samoj završnici prvog poluvremena imao kolosalnu priliku i pogodio stativu Juventusovog gola, a u tom trenutku odlično je reagovao i Vojčeh Ščensni, koji je rukom skrenuo loptu ka stativi i tako sačuvao svoju mrežu.

Ali, pre toga su gosti dva puta pogađali okvir gola domaćina, a onda su u nastavku utakmice bili praktično jedini tim na terenu koji je interesovala pobeda. Alegri je Daglasa Kostu poslao na teren u 50. minutu, kada se Paulo Dibala požalio na povredu zadnje lože. Taj trenutak je verovatno bio i ključan po pitanju konačnog ishoda večerašnjeg meča.

Juventus se sa osvojenim bodovima približio domaćem Napoliju na svega bod zaostatka, dok trećeplasirani Inter ima osam manje. Dakle, jasno je da ćemo do kraja sezone gledati šampiosku borbu udvoje.

ITALIJA 1 - 20. KOLO:

Kjevo - Udineze 1:1 (1:1)