""

Mali Kjeza raste u velikog majstora, Viola preživela Palasija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.09.17. | 20:01

Golčina mladog asa

Prethodnog leta je iz Firence otišlo skoro sve što valja... Nosioce igre su napustili klub, a kao najveći tračak nade navijačima je ostalo da se uzdaju u fudbalski potencijal talentovanog Federika Kjeze. Mladi naslednik slavnog Enrika je očigledno rado prihvatio tu ulogu i polako izrasta u lidera Fiorentine. Danas je bio ključni igrač u pobedi nad Bolonjom - 2:1.

Mučila se Viola protiv Bolonje, ali je na kraju uspela nekako da iščupa pobedu. Mladi i novokomponovani tim Fiorentine daje naznake da bi pod palicom Stefana Piolija mogao da bude prijatno iznenađenje ove sezone. Vezali su drugu pobedu posle petarde Veroni i sada se lakše diše u Firenci.

Kjeza je solo majstorijom načeo Bolonju posle 51 minuta igre i vrlo verotano će konkurisati za potez kola.

Ali, iskusni Rodrigo Palasio je poravnao rezultat samo dva minuta kasnije iskoristivši slabu reakciju Astorija kojem je pobegao i strašnim udarcem je skoro pocepao mrežu Sportijela.

Ipak, novajlija iz Betisa, Herman Pecela je uspeo da osigura tri boda Ljubičastima posle nebeskog skoka i sjajnog udarca glavom na korner Biragija u 69. minutu.

Bolonja je jurišala u finišu do novog izjednačenja, stezala obruč oko gola domaćih, Palasio je pogodio stativu i Piolijev tim je uspeo nekako da odbrani tri boda.