Branko Kankaraš ©Star Sport

Zvezda "preživela" Prokuplje i 2.000 sjajnih navijača, Kankaraš i Simić slomili Topličanin

Vreme čitanja: 1min | pet. 18.11.22. | 22:43

Važan trijumf ekipe Ratka Đurkovića - 32:29

Crvena zvezda je odnela vrednu pobedu iz Prokuplja, ali je morala da se izbori sa velikom željom igrača Topličanina, koje je do poslednjeg trenutka nosila fantastična podrška 2.000 gledalaca u dvorani dr Zoran Đinđić - 29:32 (12:18). Imali su i gosti iz Beograda bučnu podršku Delija.

U nekoliko navrata tokom meča, delovalo je da su crveno-beli u potpuno spokojnoj situaciji. Izabranici Ratka Đurkovića u 41. minutu su imali velikih pet golova prednosti (23:18), ali se uporni domaćin vratio u igru i u poslednja dva minuta ušao sa golom zaostatka (29:30) zahvaljujući golu Božidara Lekovića. Ipak, Zvezda je uspela da izvuče krajnje atome snage i pogocima Branka Kankaraša i Uroša Simića stigne do očekivane pobede.

Najefikasniji igrač utakmice bio je upravo Kankaraš koji je postigao osam golova, dok je Simić dao jedan manje. Marko Knežević se šest puta upisao u strelce iz sedam pokušaja, dok je Nenadić dao pet. Kod domaćina je kod domaćina Aleksandar Stojanović postigao sedam, a Božidar Leković šest.

Crvenoj zvezdi je ovo bila šesta pobeda u ovoj sezini, dok je Topličanin doživeo sedmi poraz.