"Ante Tomić"

Micov i Erceg nisu mogli koliko i Tomić: Barsa odradila svoje, 11. uzastopni poraz Galate

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.04.15. | 20:39

Katalonci čekaju iznenađenje Žalgirisa protiv Reala, osmi vezani trijumf Katalonaca u Evroligi

Ante TomićSkoro tri meseca je prošlo od meča Galatasaraja i Crvene zvezde u Beogradu i poslednje pobede turske ekipe u Evroligi, od tada su imali 11 prilika da zabeleže trijumf, a ni protiv Barselone u poslednjem kolu TOP 16 ekipa Ergina Atamana nije uspela da slavi – 88:65.

Barselona je odradila posao u praznoj istanbulskoj dvorani – Galatasaraj je kažnjen igranjem bez publike zbog divljanja navijača na meču sa Albom u Berlinu – i vezala osmu pobedu u Evroligi, najviše zahvaljujući raspoloženom Antu Tomiću. Hrvatski centar je bio najefikasniji igrač na meču sa 20 postignutih poena, pritom nije ni ulazio igru u najefikasnijoj poslednjoj četvrtini, dok je Tibor Plajs takođe imao zapaženu ulogu sa 12 poena i isto toliko skokova.

Gosti su od samog starta meča kontrolisali igru, a i rezultat, utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini koja je pripala Barsi sa 22:17, a najefikasniji košarkaši Galate Vladimir Micov (10) i Zoran Erceg (8) nisu uspeli da spreče potop domaće ekipe u poslednjoj deonici - 27:14.

Barsa čeka duel madridskog Reala i Žalgirisa i eventualno iznenađenje litvanske ekipe uz koje bi Katalonci ostali na prvom mestu, a Kraljevski klub bi u plej-of išao sa druge pozicije.

Evroliga – Top 16 - 14. kolo: