""
""

Ludnica u Veroni: Pet golova, totalni preokret za dva minuta i sjajni Verdi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 20.11.17. | 22:47

Bolonja prekinula niz od četiri poraza

Sudar dva loša doneo je pobedu Bolonje protiv Verone. I to kakvu na stadionu Mark Antonio Bentegodi! Samo dva minuta bilo je potrebno gostima da naprave veliki preokret i posle četiri vezana poraza konačno osete slast trijumfa - 3:2 u poslednjoj utakmici 13. kola Serije A.

Arhitekta preokreta u završnici meča bio je Simone Verdi koji je namestio dva gola, a direktni izvođači radova, odnosno strelci bili su afrički fudbaleri.

Prvo je Orđi Okvonkvo u 74. minutu sjajno reagovao glavom na petercu domaće ekipe, a dva minuta kasnije Godfred Donsah je pokazao kako precizan šut ima i sa ivice kaznenog prostora pogodio je donji desni ugao.

A nije delovalo da će tako da bude. Odnosno, posle prvog poluvremena navijači Verone su se ponadali da bi njihov tim mogao da prekine seriju od četiri poraza u prvenstvu.

Alesio Ćerći je u 12. minutu doveo Veronu u vođstvo, takođe udarcem glavom, ali je 10 minuta kasnije izjednačio još jedan bivši reprezentativac Italije, Matija Destro. Ovaj obračun nekadašnjih članova raznih velikih klubova zaokružio je Martin Kaseres pogotokom u 33. minutu.

Potom su na scenu u nastavku utakmice stupili Donsa, Okvonkvo i “paker” Verdi.

ITALIJA 1 - 13. KOLO:

Roma - Lacio 2:1 (0:0)