Rapsodija Mesija i Suareza u Majamiju

Vreme čitanja: 1min | ned. 05.05.24. | 04:22

Deklasiran Njujork Red Buls rezultatom 6:2

Možda u Majamiju nema više plej-of košarke jer je ekipa Hita ispala od Bostona, ali navijači u gradu iz Floride uživaju u fudbalu. Sve zbog spektakularno Lea Mesija, ali i Luisa Suareza.

Možda neadašnji tandem iz Barselone nije više u najboljim igračkim godinama, ali to ih ne sprečava da uživaju u MLS-u, a večeras su podsetili na najbolje dane kada su osvajali sve što se može osvojiti u Evropi. Na svojoj koži su to osetili fudbaleri Njujork Red Bula.

Mnogo se očekivalo od derbija na Istoku, Majami je i pre ovog meča bio lider, ali je Njujork pretio... posle ovog meča koji je okončan rezultatom 6:2, teško da će više pripretiti.

Legendarni Argentinac je učestovao u svih šest golova. Sa pet asistencija i jednim golom.

Da stvar bude luđa, gosti iz Njujorka su poveli i imali prednost na poluvremenu, onda na scenu stupa Mesi. Prvo pronalazi Matiasa Rohasa za izjednačenje u 48. minutu.

Samo dva minuta kasnije Mesi sam postiže gol, da bi onda Luis Suarez preuzeo dirigentsku palicu. Sa het trikom je razmontirao protivnika. Savladao je golmana u 69, 75. i 81. minutu.