Ovako lude mečeve igra samo Marselj: Sa igračem manje vodio 2:0 do 88. minuta, a onda u dva napada primio dva gola

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.03.23. | 23:32

Defanzivni vezista Strazbura Žan Ed Aholu sa dva gola u dva minuta doneo veliki bod svom timu na Velodromu - 2:2

Marselj je nakon današnjeg slavlja Lansa u Klermonu bio odlučan da se učvrsti na drugom mestu Lige jedan, za šta mu je bila neophodna pobeda nad Strazburom na Velodromu. Međutim, do nje nije došlo, iako je domaćin do 88. minuta vodio sa 2:0. Veliki heroj gostujućeg tima bio je defanzivni vezista Žan Ed Aholu, koji je u dosadašnjem toku sezone postigao samo jedan gol, a večeras je za dva minuta postigao dva i doneo svom timu vredan bod u borbi za opstanak - 2:2 (0:0).

Sve komplikacije po sastav Igora Tudora krenule su od 29 minuta, kada je Leonardo Balerdi isključen zbog preoštrog faula nad Habibom Dijalom. Domaćin je zbog toga morao sat vremena da igra sa igračem manje, ali je i pored toga uspeo dva puta da trese protivničku mrežu.

Prvi je postigao Šensel Mbemba u 49. minutu, nakon odbijene lopte slobodnog udarca Ruslana Malinovskog, dok je drugi bio delo lukavosti Aleksisa Sančeza. On je prvo nasamario Federika Žilbera u skoku i iznudio jedanaesterac u 76. minutu, a onda ga je pretvorio u drugi gol svoje ekipe.

Ipak, sve to je očigledno ozbiljno izmorilo domaćina, kome je pala koncentracija u završnici meča. Aholu je prvi pogodak dao prilično srećno posle kornera svoje ekipe, kada je lobovao Pau Lopeza. Španac tada nije mogao ništa, a posebno ne u narednom napadu gostiju. Ovoga puta igrači Strazbura su opkoljavali kazneni prostor domaćina, lopta se odbila od jednog igrača Strazbura i otišla na nekih 18-19 metara udaljenosti gde ju je punim delom kopačke prosto zakucao Aholu. Lopta je od prečke odsela u mreži potpuno nemoćnog Pau Lopeza.

Tudorov tim je ostao na velikih 10 bodova zaostaka za Pari Sen Žermenom, ali ima samo dva boda više od trećeplasiranog lansa, odnosno pet od četvrtoplasiranog Monaka. Dakle, bitka za mesta koja vode u Ligu šampiona bi mogla da bude prilično dramatična u završnici sezone.

FRANCUSKA 1 – 27. KOLO

Lil – Lion 3:3 (0:0)