Odbrane bez i 7+ u Sent Etjenu

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.11.18. | 19:47

Zeleno-beli do pobede nad Anžeom stigli u 89. minutu utakmice

Poslastica za one koji se “lože” na golove, glavobolja za taktičare koji vole da na utakmici vide i utegnute odbrane. U Sent Etjenu odbrana – nije bilo, a na kraju je domaći tim savladao Anže sa 4:3 pošto je Romen Amuma u 89. minute postigao presudan gol.

Pre toga, uspeo je Sent Etjen da se vrati iz minusa od 0:1, pa i 2:3, koji je bio aktuelan od 71. do 73. minuta. Međutim, gosti tada ostaju bez snage i koncetracije. Prvo autogol Vensana Mankoa, taj Amumin pogodak i Sent Etjen je preokrenuo što mu je bilo dovoljno za proboj na peto mesto, bar dok Monpelje i Olimpik Marselj ne završe poslednji obračun 12. kola.

Dodaćemo još samo da je Neven Subotić odigrao svih 90 minuta za Sent Etjen, mada… Ponavljamo, odbrana se večeras nije praktikovala u Sent Etjenu. Svih sedam golova posledica velikih grešaka na obe strane. Nije to bilo samo do defanzivaca.

FRANCUSKA 1 - 12. KOLO:

PSŽ - Lil 2:1 (0:0)