Mačvina još tri koraka do Superlige! Nula u Pirotu po meri Zemunaca

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.04.17. | 20:59

Šapčani uvećali bodovnu prednost na tabeli pobedom nad Kolubarom - 2:1

Radost Šapčana

Mačva je nastavila da nezadrživo gazi ka Superligi, a posle 20. kola Šapčani imaju čak 11 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Slobodu. Kiks Užičana u derbiju kola koji je odigran u Pirotu gde je bilo 0:0 omogućio je fudbalerima sa Save da se još više odlepe.

Šapčani su sa 2:0 savladali kao gosti Kolubaru u Lazarevcu, a trijumf lideru omogućio je Sarajlija Nemanja Lekanić. Iako su domaćini poveli preko Reljića već u 12. minutu, fudbaler gostiju je sa dva gola u 36. i 79. minutu omogućio trijumf Mačvi i još tri koraka ka Superligi.

Već rekosmo da su Radnički i Sloboda remizirali bez golova pred oko 1.500 gledalaca u Pirotu u meču u kome su oba tima imala dobre šanse, ali su golmani sačuvali mreže. Prema izveštajima sa stadiona oba tima pružila su dopadljivu igru, falili su samo golovi.

Kiks Užičana fino je legao i Zemunu koji je izgleda definitivno rešio da se vrati u Superligu. Pred četom Milana Milanovića Švabe pao je danas i Proleter u Novom Sadu (3:1), pa su se Zemunci približili samo na bod drugoj poziciji koja vodi direktno u elitu. Dimić, Lukić sa penala i Mirosavljev pobrinuli su se za treći vezani trijumf ekipe iz Gornje Varoši.

Posrtanje u Prvoj ligi nastavio je OFK Beograd koji je kao gost poražen u Inđiji sa 3:1 i ostao ubedljivo zakucan za dno tabele.