""

Krotone došao iz keca u dvojku - Budimir poništio Verdijevu čaroliju (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 04.11.17. | 20:00

Fudbaler Bolonje postigao dva gola iz slobodnih udaraca

Krotone je ušao u dobar ritam. Maleni tim sa juga Italije u gostima je savladao Bolonju sa 3:2 i pobegao iz opasne zone ka zlatnoj sredini tabele.

Uzalud su bile čarolije Simonea Verdija iz slobodnih udaraca, kada je Krotone imao veoma raspoloženog Antu Budimira.

Upravo je borbeni hrvatski napadač bio strelac pobedonosnog gola za goste u 70. minutu, kada je iz dva pokušaja raspalio po lopti sa ivice kaznenog prostora i pocepao mrežu.

Time je zaokružio veliki preokret Krotonea koji je trajao bukvalno dva i po minuta. Prethodno je u 68. minutu Marselo Trota iskoristio penal i doneo izjednačenje.

Prvo poluvreme obeležio je Verdi. U 38. minutu je levom nogom iz slobodnog udarca doveo Bolonju u vođstvo, ali je četiri minuta kasnije Budimir izjednačio.

Ipak, novu prednost domaćoj ekipi Verdi je doneo u prvom minutu sudijske nadoknade ovaj put desnom nogom iz “slobodnjaka”.