Ranđelović (©MN Press)
Ranđelović (©MN Press)

Viktor Rašović: Bili smo opušteni, malo se natezali; Ranđelović: Mađari će biti najneugodniji

Vreme čitanja: 7min | sre. 14.01.26. | 22:32

„Znamo da je Francuzima glavni igrač Vernu, gledaćemo da ga zatvorimo što bolje“, dodaje Sava

I pre no što su se srpski vaterpolisti našli u bazenu, znali su na čemu su. Prolaz su obezbedili, preneli su pet bodova, a znali su i kada će sa kime igrati. Gledali su i prvo poluvreme utakmice između Francuske i Crne Gore kako bi videli gde škripi rivalima i gde bi mogli da naprave razliku.

Nisu od prvog minuta bili naoštreni, pristup je bio lagan, pa je bilo i malo problema. Ipak, na koncu ubedljiva pobeda, razlika na semaforu bila je dvocifrena (19:9). Sve je došlo na svoje mesto u drugom poluvremenu.

Izabrane vesti

No, moglo je i bez tog povuci-potegni dela...
„Kao i uvek za početak da čestitam ekipi na dobijenoj utakmici i prvom mestu u grupi. Imali smo malo slabiji početak protiv Izraela, malo smo se natezali. Malo smo opuštenije pristupili utakmici, završena je i okrećemo se narednoj protiv Francuza, pa zatim Mađara i Crnogoraca“, rekao je Viktor Rašović.

Na prethodnim takmičenjima, ako se izuzme Svetsko prvenstvo u Singapuru za koje se nisu kvalifikovali, više nego pristojne rezultate pravili su francuski vaterpolisti.
„Fracnuzi su vrhunska ekipa, stvarno to pokazuju iz takmičenja u takmičenja. Uvek su u vrhu – u pet, šest, sedam ekipa. Na prošlom Svetskom prvenstvu su bili četvrti i isputili su finale. Na Olimpijskim igrama su isto bili dobri. Ekipa za veliki respekt, ne sme biti opuštanja“, podvukao je dvostruki strelac protiv Izralela.

Priznao je i Sava Ranđelović da je Srbija nešto opuštenije ušla u utakmicu i da je zbog toga bilo nešto teže napraviti razliku
„Znali smo da je na papiru lakši protivnik, pa smo i ušli lakše. Imali smo i treninge uporedo sa ovom utakmicom, ali na kraju smo je mirnije priveli. Ostaje nam da se odmorimo i pripremimo za Francuze. Već smo i na pripremnom turniru igrali sa njima, znamo da im je Vernu glavni igrač i gledaćemo njega da zatvorimo što bolje, ali i što agresivnije da uđemo u utakmicu, kao protiv Španije. Ne razmišljamo toliko daleko, ali Mađari su sigurno najneugodniji protivnik u grupi. Treba prvo da dobijemo Francuze, pa ćemo o njima razmišljati“, poručio je Sava Ranđelović i za kraj ocenio dosadašnju predstavu Srbije na Evropskom prvenstvu:
„Kako sam zadovoljan, da ocenim od jedan do deset? Neka bude sedmica. Zadovoljan sa i svojom igrom, mogu i bolje, kao i svi mi. Pozvao bih publiku da nas podrži u što većem broju“.


tagovi

vaterpolo reprezentacija SrbijeEvropsko prvenstvo u vaterpoluSava RanđelovićViktor RašovićEvropsko prvenstvo u vaterpolu 2026

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara