Imamo još jedno finale u Minhenu! Angelina Topić sigurna u kvalifikacijama

Vreme čitanja: 1min | pet. 19.08.22. | 12:04

Angelina Topić u finalu EP u Minhenu

Nastavlja se serija zapaženih rezultata i ulazaka srpskih atletičara u finala na Evropskom prvenstvu u Minehnu. Poslednja u nizu bila je Angelina Topić, koja je nastavila da podiže formu.

Topićeva je nedavno blistala na juniorskom prvenstvu sveta, gde je osvojila bronzu i pored peha sa trovanjem hranom pre samog takmičenja. Sada je rešila da dodatno pomeri granicu svojih mogućnosti.

Angelina je bila ubedljiva u prve tri serije i bez problema preskočila visine od 1,78, 1,83, 1,87, što je bilo dovoljno za finale.

Srbija je do sada na Evropskom prvenstvu u Minhenu osvojila dve medalje, pošto je Ivana Španović u skoku udalj osvojila zlato, a Armin Sinančević srebro u bacanju kugle.

Pored Angeline, koja će se boriti za odličje u nedelju od 19.05, za medalju će se takmičiti i Adriana Vilagoš u bacanju koplja u subotu od 20.25.