Nikolo Meli (©FIBA)

Bahrein ni da zagreje Azure, Italija na +61

Vreme čitanja: 1min | sre. 03.07.24. | 01:25

Pocekov tim pocepao rivala – 114:53

Teško da bi to moglo da se nazove i zagrevanjem. Tek, Italija je silovito počela kvalifikacije za Olimpijske igre, pošto je u San Huanu deklasirala Bahrein sa 61 poenom razlike! Na semaforu je na kraju stajalo 114:53 za tim iz Evrope.

Prvo kolo donelo je Azurima laganog rivala, koji je ambiciju da se suprotstavi velikanu izgubio već posle deset minuta igre, pošto je Italija prvu četvrtinu dobila sa deset poena prednosti (19:9), a u nastavku utakmice je tu razliku samo uvećavala.

Selektor Poceko je dao šansu svim igračima u timu da se istrče po terenu, a jedino Alesandro Pajola nije uspeo da se upiše u strelce, iako je bio u igri 15 minuta.

Nisu Azuri sklanjali nogu sa gasa od početka do kraja utakmice, a Bahrein nije znao čak ni kako da poraz učini podnošljivijim, pristojnijim. Na kraju je veća bila razlika nego što je tim iz Azije postigao poena.

Najefikasniji na utakmici bili su Danilo Galinari i Nikolo Meli sa po 14 poena, dok je jedan manje ubacio Ahile Polonara.

U ovoj grupi slobodan u prvom kolu bio je domaćin Portoriko.