
Trećeligaš pobedio prvi put ove godine i izbacio Ponte Pretu iz Kupa Brazila (VIDEO)
Vreme čitanja: 1min | pet. 09.04.21. | 02:57
Posle penala...
Veliko iznenađenje u Kupu Brazila. Drugoligaš Ponte Preta eliminisana je u ranoj fazi takmičenja od trećeligaša Krikjume posle izvođenja jedanaesteraca - 4:5. Posle 90 minuta igre bilo je 1:1.
Ponte Preta je prethodnih nedelja imala velikih problema jer joj je pola tima bilo zaraženo virusom korona, ali svi oni uspešno su se oporavili, pa je trener Fabio Moreno na raspolaganju imao gotovo najjači sastav. S druge strane bio je tim u užasnoj formi, tim koji slast pobede nije osetio na 17 uzastopnih utakmica (poslednju put do večerašnjeg meča slavili su u Seriji C još u oktobru), međutim mogao bi baš noćašnji trijumf da mu okrene sezonu.
Izabrane vesti
Ponte Preta je do prednosti došla u 60. minutu pogotkom Kamila. Krikjuma je do izjednačenja stigla preko Filipea Maje, a onda su u penal-seriji njeni igrači bili koncentrisaniji.
KUP BRAZILA - 1/32 (JEDAN MEČ)
Petak
Krikjuma - Ponte Preta 5:4 penalima (1:1, 0:0)
Vilja Nova - Žuventud 4:3 penalima (1:1, 1:1)