(©Starsport)

Spektakl u Novom Pazaru i prva pobeda IMT-a: Živojinoviću dovoljno 20 minuta za šou

Vreme čitanja: 4min | pon. 14.08.23. | 20:15

Novi Pazar - IMT 3:4

/Od dopisnika Mozzart Sporta iz Novog Pazara/

Tradicija nije izneverena - kada igraju Novi Pazar i IMT uvek se raduje gost. Beograđani su velikim preokretom u finišu slavili na Gradskom stadionu sa 4:3 (1:2), u poslednjem meču trećeg kola Mozzart Bet Superlige.

Pet minuta pre kraja, delovalo je da će Pazar bez pomoći sa tribina i drugi put slaviti na sopstvenom bunjištu u tekućem prvenstvu, ali ekipa Nebojše Jandrića nije odustajala i zbog toga ja nagrađena bodovima i prvom pobedom u najjačem srpskom rangu.

Bila je to jedna od najboljih utakmica u domu Pazaraca u poslednjih nekoliko godina, a uz dvostrukog strelca Miloša Lukovića junak je bio Jandrićev adut sa klupe Viktor Živojinović. Svega dvadesetak minuta u igri bilo mu je dovoljno da preokrene rezultat u korist gostiju sa dve asistencije i golom.

Čak sedmorica igrača IMT-a bili su na istom mestu i u revanšu prošlogodišnjeg baraža za mesto u elitnom rangu, od čega petorica i danas u početnoj formaciji, dok su u odnosu na taj duel plavo-bele dresove zadužili neki potpuno novi momci.

Trener Pazaraca Dragan Aničić napravio je dve rokade u startnoj postavi. Na klupi je ostavio obojicu spoljnih iz prethodnih utakmica, Dragana Bojata i Rafaela Flora, a uskočili su povrtanik Abdulaj Sise i Frane Čirjak. Nova zaduženja u odnosu na gostovanje u Ivanjici dobili su Uroš Lazić i Ebenezer Anan, koji je, istina, u porazu od Javora (1:3) u drugom delu meča držao levu aut-liniju.

Početak iz snova za domaćina. U trećem minutu je Ebenezer Anan izbacio Mitra Ergelaša, koji je idealno centrirao za Adetunđija Adešinu, a ovaj je u padu glavom zakucao iza leđa Miloša Gordića - 1:0.

Odgovor je stigao samo šest minuta kasnije. Najpre je čuvar mreže Novog Pazara Nikola Mirković u par sekundi zaustavio pokušaj Veljka Kijevčanina sa distance i Miloša Lukovića u situaciji jedan na jedan iz neposredne blizine, ali je nedugo zatim mlađi Luković iskoristio Ergelaševu nepreciznost kod pasa za Miljana Momčilovića i odapeo strelu sa ivice šesnaesterca - 1:1.

Superbrzi Vladimir Radočaj je u 21. minutu stavio na muke Pazarce, da bi Marko Obradović deset minuta docnije propustio da sa nekoliko centimetara u nebranjenu mrežu pospremi Lazićev slobodnjak.

Plavi u 34. minutu ponovo vode. Opasna skalamerija iz Gane na pozajmici iz Bolonje, Anan pripremio je gol, čiji je potpisnik Ergelaš - 2:1.

Do obaveznog odmora beleži se još šansa Čirjaka na dodavanje Obradovića u 39. minutu za domaćina, ali i velike prilike na drugom kraju terena Miloša Lukovića u 43. minutu, kada se bravuroznom odbranom istakao Mirković, te Nikole Glišića minut kasnije nakon kornera.

Početak drugog dela susreta obeležile su pretnje iz vazduha po ubacivanju iz ugla, najpre Pazarovog špica Obradovića u 47, zatim štopera Traktorista Nikole Savića u 57. minutu, da bi Ergelaš u 59. minutu dobrim udarcem sa 16 metara iznudio korner.

Emir Azemović je bio nezgodan na protivničkoj polovini u 73. minutu, da bi dva minuta potom Mirković skinuo šut Šedraka Čarlsa. Kijevčanin je u 76. minutu pogodio okvir Mirkovićevog gola. Aleksej Golijanin se oprobao spolja u 80. minutu, ali je prebacio prečku.

I onda finiš za Hičkoka. Miloš Luković je u 81. minutu izjednačio na 2:2, ali je odgovorio neumorni Lazić na centaršut Azemovića za novo vođstvo domaćeg tima - 3:2.

Nisu se gosti mirili sa nul bacilom. Nikola Glišić je kvalitetnu partiju krunisao pogotkom za 3:3 nakon kornera u drugom minutu sudijske nadoknade, a tuš je još hladnijim načinio rezervista Živojinović u 90+4. minutu za konačnih 3:4.

Od početka sezone debitant u Mozzart Bet Superligi igra otvoreno i bez garda. Posle boda protiv Voždovca (2:2) nagrada za takav pristup Nebojše Jandrića i njegovih pulena je stigla i u vidu pobede.