Odbojkaši Vojvodine (©MN Press)

Vojvodina uzvratila udarac, igraće se majstorica u Novom Sadu

Vreme čitanja: 2min | pon. 10.04.23. | 20:35

Novosađani slavili u Subotici i izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji

Vraća se Vojvodina u život! Šestostruki uzastopni šampioni Srbije nisu želeli večeras da se oproste od titule i prerano završe sezonu. U Subotici su prikazali odličnu partiju, uzvratili udarac Spartaku i izjednačili u polufinalnoj seriji na 1:1. Slavili su već posle tri seta, a velika borba vodila se samo u prvom - 3:0 (28:26, 25:16, 25:20).

Majstorica će se igrati u četvrtak u Novom Sadu od 17 časova. Pobednik tog meča će na megdan Partizanu, koji je već rezervisao mesto u finalu posle dva trijumfa protiv kragujevačkog Radničkog.

Prelomni trenuci dogodili su se u završnici prvog seta. Izabranici Ivice Jevtića su prvi stigli do set lopte, imali su brzo i drugu priliku, ali obe nisu iskoristili. Kad je Vojvodina tu uspela da se izvuče, onda je sve bilo lakše za Boškanove momke. U naredna dva perioda držali su glavnu reč i lagano koračali ka pobedi.

Sigurno da će Subotičani žaiti za prilikama u tom prvom setu, jer da su ga dobili možda bi rasplet bio sasvim drugačiji. Ovako Vojvodina vraća seriju na svoj teren i favorit je da obezbedi novo finale.

Novosađane je do pobede predvodio David Mehić sa 15 poena. Kapiten Petar Krsmanović je prikazao sjajnu partiju kad se to od njega i očekivalo - zabeležio je 12 poena uz odličan napad 10-9 (90 odsto). Imao je i tri bloka. Sa 12 poena je trijumfu doprineo i Žarko Ubiparip.

Ovog puta korektor Radoslav Parapunov nije bio u prvom planu, završio je meč sa 10 poena, uz nešto slabije procente - 32 odsto (22-7 prolaz u napadu). Simić Stefan je upisao četiri poena, a dizač Maksim Buculjević tri.

U poraženom sastavu najviše poena je skupio Murad Kan - 12. Poenterski ga je ispratio Veljko Mašulović koji je zabeležio devet, ali je napravio i sedam grešaka na prijemu, dve na servisu i tri u napadu.

POLUFINALE PLEJ-OFA SUPERLIGE ZA ODBOJKAŠE

Prve utakmice

Vojvodina - Spartak Subotica 2:3 (25:16, 19:25, 26:24, 21:25, 15:12)

Radnički Kragujevac - Partizan 0:3 (25:27, 21:25, 12:25)

Druge utakmice - ponedeljak

Partizan - Radnički Kragujevac 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

Spartak - Vojvodina 0:3 (26:28, 16:25, 20:25)

Majstorica - četvrtak

17.00: Vojvodina - Spartak

***četvrtfinalna i polufinalna serija igraju se do dve pobede, a u finalu će do titule doći ekipa koja prva ostvari tri trijumfa