""
""

Šved utišao Istanbul!

Vreme čitanja: 1min | pet. 01.09.17. | 22:05

Trojkom pola minuta pre kraja Rusi došli do važne pobede protiv Turske na početku Evrobasketa

Košarkaši Rusije slavili su protiv Turske sa 76:73 u derbiju prvog kola D grupe prvenstva Evrope, a navijači Zbornaje slave Alekseja Šveda. Košarkaš Himkija otvorio je vrata pobede trojkom 25 sekundi pre kraja utakmice.

Tada je Rusija otišla na plus četiri (72:68), a onda je usledila rutinska penal završnica u kojoj su gosti odbranili značajnu pobedu.

Ruski košarkaši zasluženo su došli do pobede pošto su manje-više vodili tokom cele utakmice. Igrali su hrabro i motivisano i očigledno su više želeli pobedu od rivala.

Ovaj trijumf mogao bi da predstavlja značajnu injekciju samopouzdanja za Rusiju u nastavku takmičenja.

Inače, večeras su nepogrešiv tandem u Zbornaji bili Aleksej Šved i Timofej Mozgov. Prvi je dao 22, a drugi 20 poena. Čedi Osman predvodio je Tursku sa 28 poena.