KRAJ! Barselona pobedom zatvorila prvu fazu Evrolige

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.04.19. | 22:50

Sada kreće ono pravo

Stigli smo i do kraja ovog, rezultatski gledano, besmislenog petka. Prva faza Evrolige je završena, a kapiju je zaključala Barselona trijumfom nad Himkijem rezultatom 83:74 (21:32, 23:11, 10:15, 29:16) i sada mogu da se posvete nadolezećem četvrtfinalu sa Efesom i finišu sezone u ACB ligi.

Čudnu utakmicu odigrali su igrači dva tima u Blaugrani. Himki je bez pomoći Alekseja Šveda i Stefana Markovića odlično otvorio utakmicu i postigao čak 32 poena, a onda se u nastavku raspao i ubacio samo 11 poena u drugoj četvrtini, dok je Barselona održala isti nivo i anulirala ozbiljan zaostatak. Kompletnu treću četvrtinu pokušaće igrači oba tima da arhiviraju što pre, jer su zajedničkim snagama ubacili samo 25 poena, od čega je Barselona ostala na samo 10. Ali i to se promenilo u završnih deset minuta, kada je Barsa opet dodala gas i pregazila rivala iz Podmoskovlja za sigurnu pobedu na kraju.

Imamo parove četvrtfinala! Real opet na Panatinaikos, Fenerbahče čeka Žalgiris

Najavio je Svetislav Pešić da će u ovoj utakmici dosta rotirati igrače i praviti određene korekcije, ali kada je video da bi desetkovani gosti mogli da pokvare ovo veče, postavio je stvari na svoje, pa je i ekipa zaigrala u prepoznatljivom stilu, s agresivnom odbranom i dosta brzih rešenja u napadačkoj polovini. Kajl Kjurik predvodio je listu strelaca sa 13 poena, Pjer Oriola je ubacio poen više, dok su po 12 poena imali Ante Tomić i Adam Hanga. Na drugoj strani najbolji je bio Čarls Dženkins sa 13 poena i po dva skoka i asistencije. Sergej Monja je takođe imao 13 poena i šest uhvaćenih lopti, a Andrej Zubkov 11 poena, četiri završna dodavanja i tri uhvaćene lopte.

Tako je završen prvi deo sezone, a sada nas čeka ono pravo - četvrtfinale Evrolige koje nas čeka u periodu od 16. aprila do 1. maja. Plej-of se igra u seriji do tri pobede po sistemu 2-2-1, a parove TOP 8 faze mogli ste da pročitate u tekstu od četvrtka.