Gol Baždara (©Starsport)

Samo će Baždar pamtiti pobedu protiv Spartaka

Vreme čitanja: 3min | sub. 30.03.24. | 20:24

Katastrofalna igra Partizana, koji se grčevito branio u finišu, uz povrede Natha i Zahida – 1:0

Teško da će se iko za dva dana, osim Sameda Baždara, sećati bilo čega sa utakmice Partizana i Spartaka. Slab meč, bez mnogo šansi, a u kojem su se crno-beli grčevito branili u poslednjih 20 minuta. Jedino što Subotičanima manjka kvaliteta u napadu, pa nisu umeli to da iskoriste. Jedino će mladi napadač, novopečeni A reprezentativac, Baždar pamtiti novi gol koji je dao u crno-belom dresu, vredan tri boda – 1:0.

Posle tri kola u kojima Partizan nije imao pobedu, u kojima je sa „plus jedan“ otišao na „minus četiri“ na tabeli, uspeo je večeras protiv Spartaka da se vrati na pobednički put. I da nastavi da se u isto vreme nada kiksu Crvene zvezde i povratku u šampionsku trku, ali i da neće probuditi još veću nadu TSC-u da može, kao lani, da ga stigne na poziciji broj dva. Ali...

Ispada da je od četiri poslednja meča Partizan najgore odigrao ovaj koji je dobio. Od početka prolećne polusezone Parni valjak se muči, teško dobija utakmice, a igra je sve lošija. Prvo poluvreme su crno-beli dobili golom Baždara, međutim, bila je to spora igra, bez agresije, bez pritiska na poslednju liniju Spartaka, bez visokog presinga. Pa i bez nekih pravih šansi.

Gol je postignut tako što je posle udarca Natha sa 16 metara golman gostiju Vulić kratko odbio loptu, koju je Baždar poslao u mrežu. Osim toga, samo još jednu opasnu situaciju stvorio je Partizan i to nakon slobodnog udarca, kada je pokušaj Kovačevića glavom za dlaku prošao pored dalje stative.

Iako je Spartak izašao da se grčevito brani, shvatili su Subotičani da imaju prostora i da napadnu, pa su po bokovima kreirali poneku ofanzivnu akciju, međutim, neke istinske opasnosti po gol Jovanovića nije bilo.

Osetio je Lalatović da je Partizan klimav, poslao je na startu drugog dela ofanzivniju postavku, pogotovo je Spartak napadao preko Prijovića, ali ovog puta je odbrana crno-belih, za razliku od brojnih prethodnih utakmica, uspevala da neutrališe sve centaršuteve na peterac.

Partizan, pak, gotovo ništa u napadu nije uspevao da stvori. Do dvadesetak metara od gola je ponekad i znao da dođe, a onda tu se redovno birao neki potpuno pogrešan, besmislen potez koji bi poništio celu akciju. Kao kada je Severina u 70. minutu u kontri tri na jedan najpre usporio napad, a onda odigrao pas direktno u noge štoperu Spartaka!?

Poslednjih 15 minuta donelo je potpunu ofanzivu Subotičana i gotovo u „bunkeru“ branjenje Partizana. Deset kornera izveo je Spartak, tek jedan crno-beli. I u 84. minutu Mudrinski je imao veliku šansu baš nakon kornera, ali je tukao posred gola, gde je Jovanović uhvatio loptu.

Na svo to bledilo nadovezale su se i povrede Bibarsa Natha i Gajasa Zahida, za brigu trenera Duljaja, jer će se u naredne dve nedelje igrati u ritmu sreda – subota, pošto se nastavlja i Kup Srbije.

PARTIZAN – SPARTAK 1:0 (1:0)