IMT (©Starsport)

Ranđelović častio IMT – Lutovac se ušetao u gol

Vreme čitanja: 3min | sub. 16.03.24. | 16:09

Golman Radnika načinio kardinalnu grešku i označio početak pakovanja Surduličana za selidbu u niži rang (0:1)

Sedamdeset minuta ničega, ali bukvalno ničega u Surdulici – ni šansi, ni rizika, ni poteza koji prave razliku, naravno ni golova. Umalo ni žutih kartona, da se fudbaleri oba tima ne pokoškaše pred odlazak na veliki odmor, pa je sudija Stamenković opomenuo Sadika Abubakara i Luku Lukovića.

A onda, poklon upakovan u mašnu fudbalerima IMT-a od strane golmana Radnika Stefana Ranđelovića. Bila je to dubinska lopta za kojom je jurio rezervista Aleksandar Lutovac, protrčavši između protivničkih štopera, ali je čuvar mreže domaćih izašao iz kaznenog prostora, početnički reagovao, promašio ceo fudbal, pa se nekadašnji krilni napadač Partizana sa loptom bukvalno ušetao u gol. Doneo svom timu bodove vredne makar trenutnog bega iz opasne zone, ali i označio početak pakovanja Surduličana za selidnu u niži rang takmičenja – 1:0.

Možda će oni još neko vreme moći da se pozivaju na matematiku u borbi za opstanak, imaće argumenata da preispituju odluku arbitara da ne sankcionišu kontakt Lutovca i Duronjića u kaznenom prostoru u 87. minutu, imaće i dve šanse u samom finišu da za njima žale, jer ovu utakmicu nisu zaslužili da izgube, ali činjenica je da su novim porazom izgubili i poslednju nadu da se mogu spasiti ispadanja iz elite.

Ma koliko se trudili da čak i ovakvu utakmicu gledate kroz ružičaste naočare, teško je o njenoj sadržini napisati nešto afirmativno. U prvom poliuvremenu, u kornerima je bilo 7:0 za domaćina, što jeste svojevrsni pokazatelj njegove veće napadačke ambicije od rivala, ali nisu Surduličani imali ideju kako da je realizuju. Centaršut Duronjića sa levog krila i pokušaj Jovanovića glavom, koji je očistio Ćosić, a da nije on, svakako bi golman Gordić - koji je već u 18. minutu ušao u igru umesto povređenog kolege Vukliša – najbliže je nekoj šansi što su izveli domaći fudbaleri. Na drugoj strani Terzić je levom nogom pomogao Ranđeloviću da oseti loptu, a Ćirković je slobodan udarac sa solidne pozicije poslao preko gola. Da, eto, popišemo sva „uzbuđenja“ u prvom delu meča.

U nastavku opet duplo golo sve do trenutka odluke, a onda mala drama u finišu. U istoj onoj, gore opisanoj akciji u kojoj su se domaći nadali penalu, Kadijević je odapeo projektil iz daljine, ali Gordić se izvio koliko je dug i izbacio loptu u korner, a onda je doskora standardni, u poslednjih nekoliko nedelja rezervni čuvar mreže Traktorista imao još atraktivniju intervenciju kod pokušaja Zajmovića iz blizine, kojom prilikom mu je pomogla i stativa, i izrastao je u junaka utakmice u njenim poslednjim minutima.

RADNIK – IMT 0:1 (0:0)