""

Ako Juve nekoga treba da se plaši – to je Napoli! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.09.17. | 22:58

Ubedljivo slavlje ikpe Mauricija Sarija na Renato Dalari – 0:3

Ako neko treba da se plaši moćni Juventus, onda je to Napoli. Ekipa Mauricija Sarija ostvarila je i treću prilično ubedljivu pobedu na startu Serije A, a ovoga puta pala je Bolonja na svojoj Renato Dalari – 0:3 (0:0).

Napolitanci su u potpunosti sazreli kao tim, diktirali su tempo i strpljivo sačekali svoju šansu da dođu do gola. Insinje je u 66. minutu sjajno pronašao Kaljehona, koji se prikrao iza leđa svom čuvaru i ćušnuo loptu u bliži ugao gola na kojem je stajao Antonio Mirante.

Tada se sve otvorili, domaćin je jurnu napred, a gosti zahvaljujući lukavom Drisu Mertensu sedam minuta pre kraja utakmice rešili pitanje pobednika. Omaleni Belgijanac je oteo loptu iz nogu domaće odbrane, jurnu ka golu i rutinski matirao golmana Bolonje.

Treći gol je bio plod sjajnog kontranapada i fantastičnog šah-mata u svega nekoliko metara. Na kraju, asistent je bio Kaljehon, a egzekutor Pjotr Zjelinski.

Napolitanci su uz Juventus i Inter u ovom trenutku jedini tim sa tri pobede u Seriji A, a u narednom kolu im na noge stiže Benevento. Ipak, pre toga ih čeka meč sa Šahtjorom u Ligi šampiona.